08.04.2017

Jak przystało na lidera Wigry II Suwałki - Supraślanka 6:1. Remis Pomorzanki [zdjęcia]

Biało-niebiescy pozostają niepokonani w klasie okręgowej. Podopieczni Kamila Lauryna nie dali najmniejszych szans gościom z Supraśla i zachowają przynajmniej 10-punktową przewagą nad wiceliderem. Natomiast Pomorzanka Sejny po remisie 1:1 z Jasionem Jasionówka awansowała na czwarte miejsce.

Rezerwowy zespół wzmocnił tylko jeden zawodnik z drużyny pierwszoligowca, ale był jego najmocniejszym punktem. Młodzieżowiec Robert Dadok zdobył pierwszą bramkę, a w sumie ustrzelil hat-tricka. Dwa gole dorzucił kapitan Damian Sobolewski, a jednego - Patryk Jaworowski.

Wszystko, co najciekawsze, zdarzylo się w nieco ponad pół godziny. Na gola Dadoka  ekipa z Supraśla zdołała odpowiedzieć, ale remis utrzymywał się tylko przez minutę. Młodsi, duzo szybsi i mądrzej grający  suwalczanie urządzili sobie strzelecki festiwal i kiedy zaraz po zmianie stron Dadok podwyższył na 6:1, zanosiło się na dwucyfrówkę.  Niestety, mimo kilku okazji zawodnicy Kamila Lauryna, któremu pomaga Dominik Rykaczewski, nie zdołali pokonać bramkarza Supraśalnki.

- Pokazaliśmy, ze jesteśmy lepszym, bardziej zgranym, rozumiejacym się zespołem - cieszy się z 13. wygranej w sezonie trener Lauryn. - Zrobiliśmy sobie doskonały prezent na Święta Wielkanocne, w spokoju możemy przygotowywać się do pucharowego meczu z Warmią Grajewo.

Wigry II Suwałki - Supraślanka Supraśl 6:1 (5:1)

Bramki: 1:0 - Robert Dadok 18, 1:1 - 25 minuta, 2:1 - Patryk Jaworowski 26, 3:1 - Damian Sobolewski 30, 4:1 - Robert Dadok 37, 5:1 - Damian Sobolewski 43, 6:1 - Robert Dadok 48.

Wigry II: Damian Wróblewski (46 Krzysztof Sztukowski) - Bartosz Żybura, Igor Legenzow, Tomasz Stasiński, Łukasz Szczerbowski (Michał Kubas 68), Filip Rusiak, Robert Dadok, Adrian Piekarski, Paweł Omilianowicz (72 Tomasz Dziawer), Damian Sobolewski, Patryk Jaworowski (59 Tomasz Rytelewski).

Pomorzanka Sejny - Jasion Jasionówka  1:1 (1:0)

Gole: Maciej Anuszkiewicz 36 – goście 78

Pomorzanka: Śliwiński – A. Miszkiel, Zawadzki, Dochód, Łukowski, Kowalewski, Anuszkiewicz (65. Soroko), Kalwajtys (79. Milanowski), Leszczyński, Małkiński (46. Tarlecki), Łejmel

- Na boisku rządził wiatr, który do przerwy był naszym sprzymierzeńcem, a po zmianie stron rywali - meczu mówi Wojciech Milewski, trener Pomorzanki. - Niestety po raz kolejny nie potrafiliśmy wykorzystać doskonałych sytuacji stwarzanych pod bramką rywala,a  w dodatku popełniamy błędy, które kosztują nas utratę gola. Cóż, jeśli nie można wygrać, to trzeba się cieszyć z remisu. Kolejny mecz zagramy za dwa tygodnie i ten czas wykorzystamy na pracę nad poprawą skuteczności.