04.03.2013

Jerzy Broc vice-mistrzem Polski

2.03.2013 w hali Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się XXII Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce, w których wzięła udział rekordowa liczba uczestników - 251 Mieszkaniec Suwałk - Jerzy Broc (na zdjęciu z lewej) wywalczył, chyba po raz pierwszy w historii tych zawodów, tytuł vice-mistrza Polski w biegu na dystansie 1000 m wśród weteranów powyżej siedemdziesiątego roku życia.

Zwyciężył Andrzej Bokwa (na fot. w środku) z Kędzierzyna-Koźla, trzecie miejsce zajął ubiegłoroczny mistrz Polski - Teodor Sikora (na fot. z prawej) z Jastrzębia Zdroju. Jerzy Broc wziął też udział w biegu na 60 m plasując się na 4 miejscu. Był on jedynym startującym z terenu Suwalszczyzny i przyległych powiatów.