03.03.2024

Juniorzy młodsi SUKSS Suwałki wygrali z Bzurą Ozorków 3:0 i zagrają w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski

Po wczorajszym twardym boju z ekipą Metro Family Warszawa, wygranym 3:2, w niedzielę zespół SUKSS Suwałki bez większego wysiłku rozbił rówieśników z MKS Bzura Ozorków i z kompletem dwóch zwycięstw zakwalifikował się do ćwierćfinału Młodzieżowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

W turnieju 1/8 Mistrzostw, rozgrywanym od piątku w Suwałki Arenie rywalizowały trzy drużyny. Prowadzeni przez trenera Bartosza Jasińskiego gospodarze po zwycięstwie nad Bzurą, z którą wygrało także Metro Warszawa, zajęli 1. miejsce i awansowali do dalszego etapu.

W pierwszym secie 16-17-letni suwalczanie od razu oskoczyli od gości na 5:0, potem tylko zwiększali przewagę i wygrali 25:12.  Druga odsłona nie była aż tak jednostronna, Biało-Niebiescy, po ostatnim ataku po prostej Aleksandra Plauszty odnieśli zwycięstwo 25:18. Trzeci set to także zdecydowana dominacja o klasę lepszych miejscowych. Sprytne przebicie na wolne pole Adriana Jakubowskiego zakończyło seta 25:13 i mecz 3:0.

Gdzie i z kim juniorzy młodsi  SUKSS-u rywalizować będą za dwa tygodnie w ćwierćfinale rozgrywek o mistrzostwo kraju, okaże się po losowaniu zaplanowanym na najbliższą środę.