11.04.2017

Karate. Aleksandra Mozerys brązową medalistką ME [zdjęcia]

Z brązowym medalem Mistrzostw Europy w Danii wróciła do Suwałk Aleksandra Mozerys, zawodniczka Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin. Wychowanka Marka Krejpcio medal zdobyła w kat. kata juniorek.

W Mistrzostwach Europy Juniorów i Seniorów w kumite i w kata rozegranych w Roskilde w Danii wystartowało 382 zawodników z 23 państw, w tym 41-osobowa reprezentacja Polski z trojgiem suwalczan: Aleksandrą Mozerys - kata juniorek, Krzysztofem Alickim kumite juniorów do 60 kg oraz trenerem reprezentacji juniorów Markiem Krejpcio.

W kata juniorów i seniorów oraz kumite juniorów Polacy wywalczyli 8 medali: 4 w kata, złoty i srebrny wywalczyli seniorzy, oraz złoty i brązowy juniorki - suwalskiej zawodniczki Aleksandry Mozerys.

W kumite juniorów Polska zdobyła także cztery medale: jeden złoty i trzy brązowe. Suwalczanin Krzysztof Alicki tym razem wraca bez medalu. W pierwszym pojedynku spotkał się w Gruzinem Nikitą Navrozashvili. Walka była wyrównana przez większą część pojedynku, w ostatnich 30 sekundach Gruzin pokazał przewagę siłową nad naszym zawodnikiem i chociaż nie udało mu się zdobyć żadnego punktu, to wygrał przez wskazanie sędziów. Krzysztof może mieć satysfakcję bowiem przegał z Mistrzem Europy.

W drugim dniu zawodów Polska zdobyła 5 medali w kumite seniorów. Mężczyźni zdobyli złoto i srebro, zaś kobiety srebro i dwa razy brąz. Historycznymi wynikami mogą poszczycić się dwaj polscy zawodnicy: Konrad Kozubowski, który zdobył złoto w kata i srebro w kumite do 70 kg oraz został najlepszym technikiem Mistrzostw i Maciej Mazur zdobywca pierwszego, historycznego złota dla Polski w kategorii ciężkiej. Mistrzostwa za nami,  reprezentacja Polski wróciła z 13 medalami i był to dobry start naszych zawodników.

Wyjazd suwalskiej ekipy na Mistrzostwa Europy wspierali finansowo – Urząd Miejski w Suwałkach oraz Sponsor klubowy Firma RESO.