15.02.2016

Karate. Dwa medale suwalczan na Shinkyokushin Carpathia Cup

Z dwoma medalami z Międzynarodowego Turnieju Karate Shinkyokushin Carpathia Cup 2016 w Rzeszowie wrócili zawodnicy Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin. W finale kat. juniorów w wadze do 55 kg Damian Biłbak pokonał Krzysztofa Alickiego.

W zawodach wzięła udział rekordowa liczba 450 karateków z dziewięciu krajów i z 64 klubów. Suwałki reprezentowali: Michał Karpowicz kat. senior do 70 kg, Daniel Biłbak kat. junior do 65 kg, oraz wspomniani już Damian Biłbak i Krzysztof Alicki, obaj kat. junior do 55 kg.

Daniel Biłbak w kategorii do 65 kg wygrał dwie walki, w trzeciej walce został zdyskwalifikowany za wykonaną zbyt mocną technikę, która pozbawiła przytomności jego przeciwnika. Tym samym został sklasyfikowany na miejscu 5-8. Michał Karpowicz po raz pierwszy startował w kategorii kumite seniorów, przegrał po dwóch dogrywkach z zawodnikiem z Konstancina.

Następny start suwalskich karateków 12 marca na Mistrzostwach Makroregionu i Międzywojewódzkich Mistrzostwa Młodzików w Dobrym Mieście, na które pojedzie około 15 naszych zawodników.