11.03.2024

Karate kyokushin. Złoto Franciszka Kimszala, Jolanta Płońska z pierwszym seniorskim medalem

W Kaliszu, z udziałem 356 karateków z 53 klubów, w tym trzech z Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin, odbyły się Kwalifikacje do Mistrzostw Europy Seniorów i Juniorów oraz Ogólnopolski Turniej Kadetów.

W kwalifikacjach do Mistrzostw Europy Juniorów suwalczanin Kacper Kluczyński uległ w pierwszej walce zawodnikowi z Warszawy i przegrał po dogrywce przez wskazanie sędziów.

W Turnieju Ogólnopolskim Kadetów Franciszek Kimszal zdobył zloty medal w kategorii do 60 kg. Podopieczny shihana Marka Krejpcio  wygrał trzy swoje pojedynki i zajął pierwsze miejsce.

Także w Turnieju Kadetów Kacper Radzewicz w kategorii do 70 kg wygrał pierwszą walkę, w drugim pojedynku przegrał przez wskazanie sędziów i uplasował się na miejscu 5-8.

Tego samego dnia w Tomaszowie  Lubelskim, z udziałem 112 zawodników, rozegrane zostały Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego. Jolanta Płońska z Suwalskiego KKK stoczyła dwa pojedynki. W drugiej walce przegrała przez wskazanie sędziów i zajęła 3. miejsce. Jola Płońska jest młodzieżowcem  i na Mistrzostwach Makroregionu zdobyła swój pierwszy medal seniorski w swojej karierze.