22.10.2017

Karate. Udany występ suwalczan na mistrzostwach Polski [zdjęcia]

Z udziałem 246 zawodników z 58 klubów, w tym czterech z Suwalskiego Klubu Karate w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Seniorów Open i Kata oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. W kata seniorów Suwałki reprezentowali Michał Karpowicz i Damian Biłbak, a w kat. juniorów młodszych Kacper Sawicki i Piotr Barwicki. Jedyny medal, brązowy, wywalczył Michał Karpowicz.

Drugi nasz zawodnik startujący w kata, Damian Biłbak zajął 5 miejsce. Jest to dobry start naszych zawodników, gdyż obaj są jeszcze młodzieżowcami (Damian ma 19 lat, Michał 20), a zadebiutowali w konkurencji z seniorami i pokazali, że plasują się w czołówce krajowej. Medal Michała jest jego pierwszym medalem w kat. seniorów.

Naszym juniorom młodszym (14-15 lat) nie powiodło się tak dobrze. Obaj wrócili bez medali. Piotr Barwicki w kategorii do 50 kg. przegrał swój pierwszy pojedynek po wyrównanej walce i wskazaniu sędziów 3:2. Kacper wygrał swoją pierwszą walkę po dogrywce przez wskazanie sędziów i zakwalifikował się do ćwierćfinałów. Pierwsza walka kosztowała Kacpra zbyt dużo energii i w drugiej walce nie poradził sobie z silniejszy fizycznie przeciwnikiem. Ostatecznie zajął miejsce 7-8 w kategorii +65 kg.

Mimo zakończenia startu w Mistrzostwach Polski, zawodnicy nie mogą odpocząć. Wszyscy czterej za trzy tygodnie (11 listopada), wystartują w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców i Kadetów. Dołączy do nich jeszcze troje zawodników: Daniel Biłbak- młodzieżowiec, Aleksandra Rybacka - kadetka i Aleksander Konikowski - kadet. Cała siódemka ciężko trenuje i ma przed sobą jeszcze trzy tygodnie pracy. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze i kontuzje będą omijały naszych zawodników, to jest szansa że  powalczą o kilka medali Mistrzostw Europy.

Wyjazd został dofinansowany przez Urząd Miejski w Suwałkach i przez sponsora klubowego Reso Europa Service.