14.05.2023

Kickboxing. Dominik Bronakowski i Robert Dochód mistrzami Polski, zwycięski Patryk Szyszko [zdjęcia]

Trzech zawodników Alpha Fight Club Suwałki walczyło w ten weekend w Mistrzostwach Polski juniorów i seniorów w kickboxingu K-1 w Kartuzach, a ich trener, Patryk Szyszko stoczył zawodowy pojedynek w Koszalinie.

W Kartuzach Robert Dochód z Sejn wywalczył kolejny tytuł w rywalziacji seniorów powyżej 91 kg i zapewnilł sobie powolanie do kadry narodowej.

 

Zawodnicy Alpha Fight Clup Suwałki rywalizowali wśród juniorów. W formule K1 dozwolone są wszystkie techniki bokserskie i nożne, można też uderzać kolanem, co skwapliwie wykorzystał Dominik Bronakowski, który po raz drugi z rzędu został mistrzem Polski juniorów młodszych do 57 kg. W półfinale suwalczanin przez mocny nokaut w drugiej rundzie pokonał przeciwnika, przeciw któremu nie mógł stanąć w niedawnych Mistrzostwach Polski Low Kick (oddał finał walkowerem poprzez wagę). W pojedynku o złoto z  Bartoszem Więckowskim (Fighter Wrocław), Dominik Bronakowski zaserwował najszybsze KO w całym turnieju kończąc przeciwnika w jednej z pierwszych akcji właśnie kolanem na tułów.

Wicemistrzostwo Polski K1 juniorów młodszych do 54 kg zdobył Sebastian Wierciak, obecny Mistrz Polski Low Kick. Sebastian, po pewnej wygranej walce półfinałowej, w rozstrzygającym boju minimalnie musiał uznać wyższość Igora Wiśniewskiego (Champion Gdańsk).

Brązowy medal w rywalizacji juniorów starszych do 63,5 kg wywalczył Sebastian Szerel, który po dwóch pewnie wygranych pojedynkach, w półfinale minimalnie przegrał na punkty z późniejszym mistrzem Polski, Maksem Kowankiem (Polonia 1912 Leszno).

Trener i zawodnik Alpha Fight Club Suwałki Patryk Szyszko na gali FSC - First Step Championship MMA&K1 w Koszalinie wygrał swój kolejny zawodowy pojedynek w Kickboxingu z przedstawicielem gospodarzy Błażejem Cisłowskim, który jest aktualnym Mistrzem Polski w dwóch formułach, członkiem kadry narodowej, dodatkowo ma na swoim koncie zawodowe pojedynki w MMA.

W pierwszej rundzie Patryk Szyszko był liczony, w drugiej zaczął już przechylać szalę na swoją korzyść, a w trzeciej rundzie całkowicie dominował, doprowadził przeciwnika z Koszalina do liczenia i wygrał walkę jednogłośnie na punkty.

Źródło i fot. Alpha Fight Club Suwałki

Fot. Kickboxing Team Sejny

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.19.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
17.06.2024

Zgubiono

16.06.2024

Masaż klasyczny

Dodaj nowe ogoszenie