15.05.2023

Klasa okręgowa. Przykre porażki i niższe miejsca w tabeli Sparty Augustów i Pomorzanki Sejny

Sparta Augustów przegrała piąty mecz z rzędu, spadła na 6. miejsce i jest coraz dalej od awansu do IV ligi.

Tym razem augustowski zespół na wyjeździe uległ Sokołowi 1946 Sokółka 2:3. Gospodarze już do przerwy prowadzili 2:0, a nadzieje w serca podopiecznych  Rafała Harasima wlał kontaktowy gol, strzelony na 10 minut przed końcem przez Kacpra Grycana. Niestety, Sokół odpowiedział trafieniem na 3:1 i w doliczonym już czasie rozmiary porażki Sparty zmniejszył Rafał Szybajło.

Na 11. miejsce spadła Pomorzanka Sejny, która u siebie przegrała z Bocianem Boćki 1:2. Zespół Damiana Sobolewskiego wygrywał do przerwy po bramce Andrzeja Forencewicza, ale w drugiej połowie dwoma golami zwycięstwo Bocianowi zapewnił rezerwowy Maciej Derehajło.

Sokół 1946 Sokółka – Sparta Augustów 3 : 2 (2:0)

Bramki: 1:0 – Michał Łabieniec 10, 2:0 – Mariusz Żornaczuk 36, 2:1 – Kacper Grycan 81, 3:1 – Filip Kondraciuk 86, 3:2 – Rafał Szybajło 90+2

Sparta: Damian Wróblewski – Jakub Czajka, Paweł Sakowicz, Rafał Szybajło, Michał Dzienis (77. Vitalij Savchuk), Kacper Grycan, Fedir Maslov, Stanislau Kamiński, Wojciech Łada, Adrian Pretko (65. Filip Niedżwiecki), Olgier Salik

Pomorzanka Sejny – Bocian Boćki 1 : 2 (1:0)

Bramki: 1:0 – Andrzej Forencewicz 31, 1:1 – Maciej Derehajło 62, 1:2 – Maciej Derehajło 82

Pomorzanka: Karol Piaścik – Kacper Laser (59. Kacper Namiotko), Jakub Kowalewski, Zbigniew Zawadzki, Dawid Andruszkiewicz (85. Dominik Skupski), Bartosz Zybura, Piotr Leszczyński, Adam Miszkiel, Leon Poniatowski, Wojciech Mickiewicz, Andrzej Forencewicz (80. Jakub Radziun)