12.03.2023

Klasa okręgowa. Sparta Augustów pokonała Korę Korycin 4:0 i awansowała na 1. miejsce w tabeli

Niezwykle sympatycznie dla augustowian wypadła inauguracja rundy rewanżowej. Trzecia dotąd Sparta zrobiła swoje, czyli wygrała z niżej notowaną drużyną z Korycina, wykorzystała potknięcie lidera z Gródka i wskoczyła na jego miejsce.

GKS Gródek niespodziewanie wysoko przegrał z czwartym do tej pory Hetmanem Tykocin, który został wiceliderem.

Na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Augustowie trenowani przez Rafała Harasima gospodarze do przerwy prowadzili 1:0 po golu Fedira Maslova, a worek z bramkami rozwiązał się po zmianie stron. Do siatki przeciwników trafiali   Olgierd Salik, Rafał Szybajło i 5 minut przed końcem wprowadzony na plac po godzinie gry Kamil Wilczewski.

Także godzinę przebywał na boisku pozyskany zimą wychowanek Akademii Zagłębia Lubin Kamil Grycan, którego zastąpił kolejny nowy piłkarz w zespole Wojciech Łada, który przyszedł z Wigier Suwałki.

Warunki pogodowe sprawiły, że zostały przełożone trzy mecze tej kolejki, w tym spotkanie z udziałem Pomorzanki Sejny.

Sparta Augustów – UKS Konar Kora Korycin 4 : 0 (1:0)

Bramki: 1:0 – Fedir Maslov 29, 2:0 -  Olgierd Salik 59, 3:0 - Rafał Szybajło 64, Kamil Wilczewski 85

Sparta: Petro Nosach – Jakub Czajko (75. Vitalij Savchuk), Tomasz Stasiński, Paweł Sakowicz, Michał Dzienis, Stanislau Kamiński, Kamil Grycan (60. Wojciech Łada), Fedir Maslov (60. Kamil Wilczewski), Rafał Szybajło (80. Adrian Pretko), Wojciech Bil (68. Filip Niedźwiecki), Olgierd Salik.