03.09.2016

Klasa okręgowa. Zwycięstwo Wigier II w Krynkach, Pomorzanka znowu nie grała

Dopiero czwartą kolejkę spotkań rozgrywają zespoły gr. II podlaskiej okręgówki, a już drugi raz do Sejn nie przyjechali rywale Pomorzanki. W ślady Piasta Białystok, który nie stawił się na mecz drugiej kolejki, w sobotę poszła Sudovia Szudziałowo. Ale to problem Pomorzanki bo musiała zapłacić za przygotowanie boiska, sędziom i tłumaczyć się przed kibicami. Ciekawe jak do takich „ucieczek” odniesie się Podlaski ZPN?

Za to Wigry II przywiozły trzy punkty z gorących Krynek. Gorących i to dosłownie. W 57. min. jeden z zawodników gospodarzy uderzył Damiana Sobolewskiego, na co zareagowała nie tylko ławka rezerwowych Wigier ale i  będący na boisku Maciej Radaszkiewicz. Efekt czerwona kartka dla „boksera” z Krynek i Maćka. W 88. min. drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną zobaczył drugi z suwalczan Piotr Sienkiewicz i Wigry II kończyły mecz w dziewiątkę.

- Wygraliśmy zasłużenie, chociaż pierwsze minuty należały do gospodarzy, a efektem był gol strzelony przez nich w 10. minucie – o meczu opowiada Kamil Lauryn, grający trener Wigier II. – Ten stracony gol obudził chłopaków i po pięciu minutach był już remis, a w końcówce pierwszej połowy objęliśmy prowadzenie. Kiedy tuż po wznowieniu gry po przerwie podwyższyliśmy na 3:1 stało się jasne, że z Krynek wyjedziemy z kompletem punktów. Potwierdzeniem naszej piłkarskiej przewagi był czwarty gol. Szkoda tylko straty Maćka Radaszkiewicza, bo chłopak jest w formie. Ale nie ma co ukrywać, było przewinienie, jest kara i musi ją odpokutować.

UM Krynki - Wigry II Suwałki 1:4 (1:2)

Gole: gospodarze 10 min. – Maciej Radaszkiewicz 15 i 39, Filip Rusiak 49. Paweł Omilianowicz 63

Czerwone kartki: zawodnik gospodarzy i Maciej Radaszkiewicz (Wigry II) 57 min.; Piotr Sienkiewicz (Wigry II, za drugą żółtą kartkę, 88 min.)

Wigry II: Patryk Sobolewski – Tomsz Stasiński, Daniel Jankowski, Kamil Lauryn (75. Adrian Piekarski), Bartosz Żybura, Błażej Siłkowski, Filip Rusiak (86. Damian Miłowicki), Piotr Sienkiewicz, Paweł Omilianowicz (75. Tomasz Babkowski), Maciej Radaszkiewicz, Damian Sobolewski (75. Patryk Wasilewski)

Pozostałe wyniki i pary 4. kolejki:

Sobota, 3.09.

Pomorzanka Sejny - Sudovia Szudziałowo mecz się  nie dobył, goście nie przyjechali do Sejn

Pogranicze Kuźnica Białostocka - Kora Korycin  3:1