30.07.2020

Kłopotów siatkarzy Trefla Gdańsk z Covid-19 ciąg dalszy

Trefl Gdańsk poinformował o kolejnych dwóch przypadkach zakażenia SARS-CoV-2 w drużynie. Łącznie aż 14 osób choruje na koronawirusa, w tym 11 zawodników.

Za tydzień sanepid przeprowadzi u osób zakażonych kolejne testy. Klub otrzymał wyniki trzech ostatnich testów na obecność SARS-CoV-2 wśród zawodników i trenerów. Dwa z nich okazały się pozytywne: u jednego siatkarza i członka sztabu szkoleniowego. W sumie zakażonych jest 14 osób - 11 zawodników i trzech członków sztabu. 

- Jeśli jedna osoba z drużyny jest zakażona, to przy specyfice i intensywności profesjonalnego uprawiania sportu, dochodzi do łatwej transmisji wirusa - grupa razem przebywa w siłowni, sali treningowej i szatni, wykonuje ćwiczenia, poci się, dotyka tych samych przedmiotów - mówił nam prezes Dariusz Gadomski.

Z oficjalnego komunikatu wynika, że wszyscy zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego, u których stwierdzono SARS-CoV-2 są w domach i czują się dobrze. Większość z siatkarzy i członków sztabu obserwowała u siebie takie symptomy zakażenia jak podwyższona temperatura, osłabienie, czy w przypadku jednego z graczy nawet utrata węchu i smaku, jednak objawy te trwały przeważnie jeden - dwa dni.

Obecnie wszyscy są w izolacji domowej i po odbyciu dwutygodniowej kwarantanny będą mieć ponownie przeprowadzane testy. - Sanepid okres 14 dni kwarantanny liczy od ostatniego kontaktu drużyny, czyli czwartku 23 lipca. Z końcem tych dwóch tygodni - około 6 sierpnia - sanepid przeprowadzi u osób zakażonych ponowne testy na obecność SARS-CoV-2 i w przypadku ujemnych wyników będzie podejmował decyzje o zakończeniu kwarantanny - podkreśla Dariusz Gadomski.

- Liczę, że wtedy wyniki będą prawidłowe i około 10 sierpnia będziemy mogli wrócić do treningów całą drużyną. Oczywiście nasze plany treningowe i okres przygotowawczy wymagają korekty i nad tym pracuje już sztab szkoleniowy. Na ten moment dla mnie najważniejsze jest, by cała drużyna wróciła do zdrowia i pełni sił. Wierzę, że młode organizmy szybko dadzą radę - komentuje szef gdańskiego zespołu.

źródło: siatka.org, foto: archiwum suwalki24.pl

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.27.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.5033 4.5943
USD 0.00% 3.8686 3.9468
GBP 0.00% 4.9300 5.0296
CHF 0.00% 4.1769 4.2613
27.09.2020

Dostawca gazu

Dodaj nowe ogoszenie