12.09.2022

Kolarstwo. Zwycięstwa Mikołaja Szeligi i Eweliny Gościńskiej na Maratonach Kresowych w Olecku

Kolarz jest zawsze zdany na łaskę pogody. Po kilku upalnych wyścigach, Olecko przywitało uczestników Maratonów Kresowych deszczem i chłodem.

Przy odczuwalnej temperaturze w okolicach 5 stopni, długi wysiłek fizyczny wymaga rozłożenia sił oraz odpowiedniego nastawienia mentalnego. Trasa jaką przygotowali koledzy z klubu MTB Olecko była najbardziej techniczną w tym sezonie.

W większości przebiegała wąskimi leśnymi ścieżkami w okolicach jeziora Sedraneckiego. Obfitowała w bardzo ciasne zakręty pokonywane zarówno pod górę jak i w dół. Prawdziwy kolarski „roller coaster” z efektami specjalnymi w postaci kałuż i błota. Klub Rowerowy Mtb Suwałki na zawodach w Olecku wystawił swych reprezentantów na trzech dystansach: Półmaraton – 30 km, Fit – 17 km,Mini – 8 km.

• Na najdłuższym z nich po raz szósty w tym sezonie zwyciężył Mikołaj Szeliga. Zdecydowanie wygrał klasyfikacje OPEN oraz swą kategorię wiekową JUNIOR.
  • W kategorii Kobiety 30-39 lat zwyciężyła Ewelina Gościńska. Ewelina uczestniczyła również w dekoracji klasyfikacji OPEN KOBIETY odbierając medal za 3 miejsce.
  • Srebrny medal zawisł na piersi Dariusza Tasiora – 2 miejsce w kategorii mężczyźni 40-49 lat.
  • Kolejne srebro wywalczył Andrzej Bąkała – 2 miejsce w kategorii Mężczyźni 60-69.
  • Z brązowego krążka cieszył się Stanisław Kamiński – 3 miejsce w kategorii mężczyźni 60-69 lat

Wyniki indywidualne przełożyły się na 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej dystansu Półmaraton. Punkty dla Mtb Suwałki zdobyli: Mikołaj Szeliga, Dariusz Tasior, Marcin Gościński i Ewelina Gościńska.

Kolejne sukcesy to już dystans FIT. Po raz pierwszy w tym sezonie na podium stanęli nasi młodzicy.

• Filip Chmielewski – 1 miejsce
  • Antoni Kozłowski – 3 miejsce.
  • Wraz z kolegami (Brajan Bogdan – 5 miejsce, Wiktor Jacewicz – 6 miejsce, Krystian Prawdzik – 7 miejsce) zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej dystansu FIT.
  • Na tym samym dystansie kolejny sukces odniosła Małgorzata Walendzewicz – 3 miejsce w kategorii Kobiety Hobby.

Na dystansie MINI mieliśmy tylko jednego reprezentanta. Nasz najmłodszy zawodnik Cezary Bąkała zajął 8 miejsce w kategorii Żak.

Z Olecka wracamy z 10 medalami w klasyfikacjach indywidualnych i z 2 zwycięstwami drużynowymi. Końcówka sezonu obfituje w sukcesy. Po kolejne udajemy się w najbliższy weekend aż na Lubelszczyznę.