22.09.2015

Kolarze MTB w Krynkach pożegnali lato

Ostatni weekend lata zawodnicy Klubu Rowerowego MTB Suwałki spędzili startując w Krynkach, w przedostatnim w tym sezonie Maratonie Kresowym.

Na mocno pofałdowanej, piaszczystej (deszcz padał tu w czerwcu) trasa po Wzgórzach Sokólskich najlepiej spisał się Michał Tasior, który po raz dwunasty w tym sezonie stanął na podium Maratonów Kresowych.

Michał startując w kat. Żak na dystansie Mini zajął 2 miejsce, a czwarty na tym dystansie, ale w kat. Dzieci był jego brat Maciek Tasior. W kategorii Żak na tym dystansie wśród dziewcząt piąta była Zuzanna Wilczyńska.

W Półmaratonie najstarszy zawodnik MTB Suwałki Dariusz Klin, startujący w kategorii Super Weteran, zajął 3 miejsce umacniając tym samym wysoką pozycję w klasyfikacji generalnej cyklu.

Jako jedyny suwalczanin 69 kilometrową trasę Maratonu  i to na 5. miejscu w kat. Super Masters pokonał Sylwester Szymański.