14.03.2016

Kolejne udane występy suwalskich karateków [zdjęcia]

Do udanych występy na rozegranych w Dobrym Mieście Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (90 zawodników z 25 klubów) oraz Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego Juniorów i Seniorów Karate Kyokushin (163 zawodników z 35 klubów) zaliczą suwalscy karatecy.

Podopieczni Marka Krejpcio, zawodnicy Suwalskiego Klubu Karte Kyokushin zdobyli I miejsce drużynowo w Makroregionie seniorów i juniorów oraz II miejsce w rywalizacji młodzików.

Suwalski Klub Karate wystawił dwanaścioro zawodników, którzy zdobyli 13 medali indywidualnie.

W młodzikach tym razem wystartowały same dziewczęta. Cztery zawodniczki zdobyły 3 medale i 8 punktów do klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Złote medale wywalczyły Aleksandra Rybacka w kumite do 55 kg i Anna Kapłon w kumite +55 kg, a srebro w kumite do 50 kg Aleksandra Biłbak. Czwarta suwalczanka Julia Daniłowicz tym razem wróciła bez medalu.

Juniorki zdobyły trzy medale: Aleksandra Mozerys w kata juniorek zajęła drugie, a w kumite do 60 kg trzecie miejsce  Aleksandra Górska była druga w kumite + 60 kg, trzecia juniorka Iga Kalejta tym razem wróciła bez medalu.

Juniorzy i seniorzy (łącznie 8. zawodników) zdobyli w sumie 10 medali indywidualnie, na ośmioro zawodników.

Juniorzy Daniel i Damian Biłbak zdobyli dwa pierwsze miejsca: Damian w kategorii do 60 kg, a Daniel do 65 kg. Bliźniacy wystartowali też po raz pierwszy w kategorii kata seniorów. Jako nowicjusze wypadli nad wyraz dobrze. Daniel zajął 2. miejsce, a jego brat Damian tuż za podium uplasował się na 4. miejscu. Przedzielił ich nasz trzeci zawodnik w kata seniorów Michał Karpowicz, zajmując 3.miejsce. Michał oprócz kata wystartował po raz pierwszy w kategorii seniorów do 65 kg i wygrał złoto. Następny nasz nowicjusz w seniorach także zaliczył udany start. Mateusz Kapłon wystartował w kategorii do 70 kg i wywalczył srebrny medal.

Najstarszym naszym zawodnikiem w ekipie był Sebastian Biłbak startujący w kategorii do 75 kg, który wygrał trzy walki i zdobył pierwsze miejsce. Sebastian był ostatnim naszym medalistą i ostatnim medalistą w rodzinie Biłbak. Na jednych zawodach po raz pierwszy wystartowała czwórka rodzeństwa: Aleksandra, jako młodziczka, bliźniacy Damian i Daniel, jako juniorzy i w kata, jako seniorzy oraz Sebastian, jako senior. Zdobyli trzy złote i dwa srebrne medale, jest to na pewno bardzo ciekawy, rodzinny wynik sportowy.