21.03.2016

Kolejny dobry występ 12 i 13-letnich suwalskich pływaków [zdjęcia]

Z 28 medalami powrócili zawodnicy MUKS „Olimpijczyk” Suwałki z Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12-13 lat, które odbyły się w Olsztynie. Podopieczni Celiny Szmajdy, Katarzyny Salweckiej oraz Edwarda Deca w klasyfikacji drużynowej 13-latków zajęli I miejsce, a 12-latkowie – 2. , ulegając jedynie gospodarzom.

Łącznie 12-latkowie przywieźli 10 medali – 4 złote, 4 srebrne i 2 brązowe:

1. Filip Kosiński zdobył 4 złote medale – 100 m stylem motylkowym, 400 m stylem dowolnym, 100 m stylem grzbietowym i 100 m stylem zmiennym.

Niewiele zabrakło, aby wynikiem 1:08.82 pobił On rekord Okręgowego Związku Pływackiego Warmii i Mazur ustanowiony ponad 10 lat temu na dystansie 100 m stylem grzbietowym, który wynosi 1:08.65.

Jednocześnie Filip został najlepszym zawodnikiem w kategorii 12-latków.

2. Zuzanna Sztukowska przywiozła 2 srebrne medale – 100 m i 200 m stylem klasycznym.

3. Julia Gwaj wywalczyła 2 brązowe medale – 100 m i 200 m stylem grzbietowym.

4. Sztafeta 4x50 m stylem zmiennym i 4x50 m stylem dowolnym w składzie Julia Gwaj, Zuzanna Sztukowska, Natalia Żyła i Filip Kosiński zdobyła 2 srebrne medale.

Natomiast 13-latkowie zdeklasowali rywali i przywieźli łącznie 18 medali – 10 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych:

1. Michał Owsiejew wywalczył 4 złote medale – 100 m i 200 m stylem klasycznym, 200 m stylem zmiennym i 400 m stylem dowolnym.

2. Karolina Szyszko wróciła z 3 złotymi medalami – 100 m stylem motylkowym, 200 m stylem grzbietowym i 200 m stylem klasycznym oraz 1 srebrnym – 100 m stylem grzbietowym.

3. Miłosz Węgrzynowicz zdobył złoty medal na dystansie 100 m stylem motylkowym oraz brązowy medal na 400 m stylem dowolnym.

4. Paweł Milewski przywiózł srebrny medal – 200 m stylem klasycznym oraz brązowy medal – 100 m stylem klasycznym.

5. Kamil Życzkowski wywalczył srebro na dystansie 100 m stylem grzbietowym oraz brąz na 200 m stylem grzbietowym.

6. Paweł Januszanis powrócił z brązowym medalem – 200 m stylem klasycznym.

7. Adrian Jodzio zdobył brązowy medal – 100 m stylem grzbietowym.

8. Sztafeta 4x50 m stylem zmiennym i 4x50 m stylem dowolnym w składzie Karolina Szyszko, Adrian Jodzio, Michał Owsiejew i Kamil Życzkowski zdobyła 2 złote medale.

Pozostali zawodnicy Klubu odnotowali dobre występy, niejednokrotnie poprawiając swoje „życiówki”. Przed pływakami następne zawody i kolejne okazje do zdobycia jeszcze lepszych wyników.

x x x

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 10 w Suwałkach oraz Zarząd MUKS „Olimpijczyk” w Suwałkach zaprasza na kwalifikacje do IV klasy sportowej o profilu pływanie, które odbędą się dnia 14.04.2016 r. (czwartek) o godz. 16:00 – próby sprawności motorycznej (na sali gimnastycznej) i o godz. 17:30 – testy pływackie.

Serdecznie zapraszamy uczniów klas III chętnych do rozpoczęcia przygody z pływaniem.