17.02.2023

Kolejny świetny mecz i SUKSS Suwałki już w czwórce Ćwierćfinału Mistrzostw Polski Juniorów [foto]

Po czwartkowej wygranej 3:0 z KPS Krasnystaw, w piątek siatkarze SUKSS Suwałki pokonali JKS Spartakus Jawor 3:1 i zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie. W sobotę o godz. 15:00 podopieczni Artura Łabacza zmierzą się z UKS Błyskawica Staplro Szczecin, drugą drużyną Grupy B.

W niedziele zaś suwalski zespół zagra ze zwycięzcą  Grupy B, Akademią Siatkówki ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Awans do półfinału mistrzostw Polski juniorów uzyskają dwie najlepsze drużyny turnieju rozgrywanego w hali Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach, i marzyłoby się, by były to właśnie SUKSS i AS ZAKSA, wielki faworyt.

Piątkowy mecz w wypełnionej po brzegi kibicami, znajomymi, rodzicami własnej hali suwalscy siatkarze rozpoczęli znakomicie. Matusz Małyszko, Kacper Zackiewicz i Oskar Stalewski popisywali się blokami i wyblokami, z tyłu wszystko bronił libero Eryk Murawko, a Kacper Gibas umiejętnie rozgrywał do Adama Cherubina i Piotra Przeborowskiego. Niesieni głośnym dopingiem sympatyków, wśród nich nadających na bębnach rytm członków Klubu Kibica Ślepska Malowu, gospodarze wygrali pierwszego seta 25:15, a drugiego do 16.

Jak to w siatkówce bywa, tak wysokie i szybkie prowadzenie, zdekoncentrowało zawodników SUKSS. Siatkarze z Jawora wzięli do serca uwagi swojej trenerki i trzeciego seta zaczęli koncertowo w bloku i obronie, a zarazem szczęśliwie. Wyszli na prowadzenie 9:2 i te dwa stracone punkty to były ich zepsute zagrywki.

- Coś się zacięło, nie mogliśmy skończyć pierwszej akcji, a przeciwnikom wszystko wychodziło – tłumaczy Artur Łabacz.

Suwalski zespół rzucił się w pogoń. Po serii silnych zagrywek Kacpra Zackiewicza wyciągnął na 16:18, ale przyjezdni nie pozwolili na złapanie kontaktu. Po ataku pipe’m uciekli na 3 punkty, a seta wygrali 25:20.

Czwartą odsłonę zawodnicy SUKSS, których z trybuny obserwowali założyciel i pierwszy trener SUKSS Tadeusz Jasiński oraz starsi koledzy Wojciech Winnik i Rafał Cimochowski, później siatkarze PlusLigi, zaczęli od bloku Mateusza Małyszki i wrócili do wysokiego poziomu, jaki prezentowali w pierwszych dwóch setach.  Gościom nie pomogła przerwa, wzięta przez trenerkę przy stanie 10:8 dla SUKSS. Kacper Zackiewicz zaserwował asa, goście pogubili si e w ataku, a Mateusz Małyszko popisowo wbił gwoździa atakiem ze środka. Zespół Artura Łabacza odskoczył na 13:8, a potem jeszcze powiększył przewagę. Czwartego seta SUKSS wygrał 25:14, a mecz o pierwsze miejsce w grupie 3:1.

W drugim meczu piątkowego wieczoru AS ZAKSA rozbiła UKS Maratończyk Ełk 3:0 i przypieczętowała zwycięstwo w grupie B.

Najsłabsze drużyny w grupach w sobotę zagrają o 5. miejsce. Cztery drużyny z miejsc 1 i 2. w grupach wyłonią spośród siebie dwóch uczestników Półfinału Mistrzostw Polski Juniorów.

Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorów Suwałki 16-19 lutego

Grupa A

SUKSS Suwałki – JKS Spartakus Jawor 3:0 (25:15, 25:16, 20:25, 25:14)

SUKSS Suwałki: Kacper Gibas, Piotr Przeborowski, Adam Cherubin, Mateusz Małyszko, Kacper Zackiewicz, Oskar Stalewski, Eryk Murawko (libero), Bartosz Harackiewicz (libero), Damian Dąbrowski, Mateusz Wysocki, Olaf Madejski, Maciej Śliwiński, Michał Wiśniewski, Filip Sadowski, Oskar Żukowski, Bartosz Ćwikowski, Adrian Rogowski, Michał Przeborowski. Trener: Artur Łabacz

SUKSS Suwałki – KPS Krasnystaw 3:0 (25:15, 25:13, 25:10)

JKS Spartakus Jawor – KPS Krasnystaw 3:1 (25:23, 25:17, 18:25, 25:18)

Kolejność:

1. SUKSS Suwałki 6 pkt. 6:1
  2. UKS Spartakus Jawor 3 pkt. 4:4
  3. KPS Krasnystaw 0 pkt 1:6

Grupa B

AS ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – UKS Maratończyk Ełk 3:0 (25:9, 25:16, 25:13)

AS ZAKSA -  UKS Błyskawica Stalpro Szczecin 3:0 (25:17, 25:18, 25:18)

UKS Błyskawica Stalpro Szczecin – UKS Maratończyk Ełk 3:0 (25:17, 25:18, 25:17)

godz. 11:30 SUKSS Suwałki – AS ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Wstęp do hali Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Antoniewicza wolny. Transmisje meczów można oglądać na profilu facebookowym SUKSS Suwałki.