25.10.2013

Koniec pucharowej przygody Ślepska

Przegrana 0:3 w III rundzie Pucharu Polski z Krispolem Września dla siatkarzy Ślepska Suwałki oznacza koniec pucharowej przygody.
- Nie udał się fortel z wystawieniem do gry zawodników, którzy w lidze nie mieli okazji zaprezentowania pełni swoich możliwości – podsumowuje mecz Piotr Poskrobko, trener Ślepska. – Puchar Polski już nie dla nas, pozostała liga i w niej walczyć będziemy o jak najlepsze wyniki, jak najwyższą lokatę.

Wbrew pozorom nie był to jednostronny mecz, chociaż trener Krispolu desygnował do gry swoich najlepszych zawodników. W pierwszym secie gospodarzom ze stanu 11:9 udało się odskoczyć na 18:12 i kontrolując grę wygrali partię 25:20.

Set II rozpoczął się od punktowego bloku Schamlewskiego i Modzelewskiego, ale walka punkt za punkt trwała tylko do stanu 4:4. Później na dwa-trzy punkty Krispolu Ślepsk odpowiadał jednym – dwoma. Przewaga gospodarzy urosła do 16:12, 20:15, 24:17. Ostatnie dwa punkty dla Ślepska zdobyli siatkarze .. Krispolu psując zagrywkę i blokiem wpadając w siatkę. Seta, atakiem po prostej, zakończył Dobosz.

W secie trzecim trener Poskrobko wprowadził Winnika,a po kilku minutach za Modzelewskiego wszedł Skorij. Wcześniej, bo w II partii, na rozegraniu Bella zastąpił Makowski. I gra nabrała rumieńców. Wprawdzie gospodarze ze stanu 9:9 odskoczyli na 14:11, ale Ślepsk nie odpuszczał. Wyciągnął na 15:15 i dwukrotnie obejmował prowadzenie (16:15 i 17:16). Po atakach Rohnki, Narowskiego i Gajowczyka, Krispol ponownie wyszedł na prowadzenie 21:18, którego nie oddał już do końca seta i meczu. Slepsk, po ataku Winnika, obronił pierwszą piłkę meczową (24:23), ale nie był już w stanie zatrzymać zbicia Rohnki, który ustalił wynik seta na 25:23 i meczu na 3:0.

MVP pucharowego spotkania ( po ligowym, przegranym przez Krispol MVP nie wybrano) został Paweł Gajowczyk. Krispol w IV rundzie zagra z MKS Będzin, a Ślepskowi pozostaje walka o ligowe punkty. Najbliższy mecz już w sobotę (godz. 17.00) w Lubinie z tamtejszym dream-teamem Curpum Mundo.

Krispol Września - Ślepsk Suwałki 3:0 (25:20, 25:19, 25:23)
Krispol: Marcin Iglewski, Rohnka, Dobosz, Jurkojć, Narowski, Chwastyniak, Mateusz Iglewski (libero) oraz Bielicki, Murdzia, Gajowczyk i Kempiński
Ślepsk: Bell, Pachliński, Kałasz, Modzelewski, Jutkiewicz, Schamlewski, Andrzejewski (libero) oraz Makowski, Winnik, Skorij