08.06.2014

Kornelia Wróbel „królową sprintu”

Z dziewięcioma medalami (4 złote, 2 srebrne, 3 brązowe) z rozegranych w Białej Podlaskiej Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS wracają lekkoatleci Hańczy Suwałki. W niedzielę nastąpił wysyp medali suwalczan. Drugie złoto wywalczyła sprinterka Kronelia Wróbel, dwa złota dorzucili i to dosłownie oszczepnicy Majka Andrejczyk i Maciek Śniadkowski.

Przypomnijmy, że w sobotę Kornelia nieoczekiwanie wygrała bieg na 100 m z czasem 12.19 (r. życ.), a w niedizelę sięgneła po koronę „królowje sprintu” triumfując w biegu na 200 m z czasem 24.72 (r. życ.).

Dwa złote i dwa brązowe krążki zdobyli oszczepnicy. W rywalizacji juniorek mistrzynią Polski została Maria Magdalena Andrejczyk (53,30, była też 5. w pchnięciu kulą – 11,22), brązowy medal zdobyła  zaś Dominika Dabulis (46,22 – rek. życ.). W kat. młodzieżowców po złoto sięgnął Maciek Śniadkowski (65,96), a  wśród juniorek młodszych brąz wywalczyła Karolina Brzozowska (34,97). Ponadto w kat. juniorek  4. była Barbara Wojtulewicz (40,24), a 8. Agnieszka Czeropska.
Wicemistrzynią Polski w trójskoku z wynikiem 10.98 została Anna Bałon, a czwarta była Elwira Wróbel, która  skoczyła 10,55 (rek. życ.).

Brązowy medal, w  swoim drugim występie na wysokich płotkach, na dystansie 400 m zdobył Szymon Birt (53,76).

Medalowe żniwa uzupełnił srebrny medal sztafety 4 x 100 m dziewcząt. Wprawdzie w sobotę, bo wówczas rozgrywno tę konkurencję, ekperymentalnie zestawioną sztafetę Hańczy sklasyfikowano na miejscu 4., ale po analizach i przesunięciachw kategoriach wiekowych Barabra Wojtulewicz, Anna Bałon, Elwira i Kornelia Wróbel odebrały w niedzielę srebrne krążki dla wicemistrzyń Polski.

- Bez wątpienia były to najlepsze mistzostwa Polski Zrzesznea LZS w nasyzm wykonaniu – ocneia zaowdy Jarsoław Jutkieiwcz, trener Hamnczy. - Cieszą medale, ale jeszcze bardziej wyniki naszych zawodniczek i zawodników. Bez wątpienia postacią numer jeden była Kornelia Wróbel. To bardzo dobry prognostyk przed czekającymi nas (28-30 czerwca w Toruniu – dop. wł.) Mistrzostwami Polski Juniorów, na które pojadą: Elwira i Kornelia Wróbel, Majka Andrejcyzk, Dominika Dabulis, Ania Bałon, Basia Wojtulewicz i Szymon Birt. Być może minimum uzyskają jeszcze inni zawodnicy, a najbliżej jest Agnieszka Czeropska.