15.11.2015

Krispol - Ślepsk 2:3. Kolejny zwycięski dreszczowiec Ślepska

Siatkarze Ślepska po raz trzeci w tym sezonie w rozgrywkach ligowych, a licząc z Pucharem Polski już po raz czwarty zagrali pięciosetowy, zwycięski mecz. Tym razem we Wrześni 3:2 pokonali Krispol . A najkrócej mecz ten można podsumować, że były to złe dobrego początki.

Nie tylko wyższa lokata w lidze, ale też przebieg pierwszego seta, wygranego ostatecznie 25:17 przez Krispol nie wskazywał, ze końcowe zwycięstwo może odnieść Ślepsk. Od stanu 4:4 gospodarze zdobywali niewielką przewagę i na pierwszą przerwę techniczną zespoły schodziły przy stanie  8:6 dla Krispolu.  Po powrocie na boisko, za sprawą Jasińskiego, Karpiewskiego i Dobosza przewaga gospodarzy rosła i na drugiej przerwie wynosiła już 7 pkt (16:9) i utrzymała się do końca seta wygranego przez gospodarzy 25:18.

W secie drugim, ku rozczarowaniu kibiców Krispolu, role się odwróciły. Wprawdzie pierwszy punkt zdobył też Krispol, ale był to ich  przysłowiowy „łabędzi śpiew”.  Skuteczna gra w ataku i bloku, dobre przyjęcie i gra w obronie sprawiły, że Ślepsk szybko odskoczył rywalom na cztery punkty (8:4). Nie pomogły uwagi trenera Gerymskiego, gospodarze nie potrafili przebić się przez suwalską ścianę, a sami zatrzymać ataków rywali.  Na drugą przerwę siatkarze schodzili przy stanie 16:9 dla Ślepska, a wynik seta na 25:17 dla Ślepska ustalił Krzysztof Zapłacki.

Trzeci set zaczął się od bloku Jasińskiego na Zapłackim, ale kiedy po atakach Winnika i Hunka suwalczanie odskoczyli rywalom na dwa punkty (4:2 i 6:4) wydawało się, ze i ten set będzie przebiegał tak jak drugi. Nic z tego. Gospodarze nie zamierzali się poddawać, przejęli inicjatywę i to oni na przerwę schodzili prowadząc 8:7. Walka punkt za punkt trwała całą drugą część seta, a zagrywką w aut zakończył ją Dobosz i tym razem suwalczanie objęli prowadzenie 16:15. Nie oddali go już do końca seta. Co więcej powiększali ją do 6-7 punktów. Krispol obronił jeszcze trzy piłki setowe, ale wynik partii na 25:20 dla Ślepska ustalił Olczyk zagrywając w siatkę.

Niemal do połowy czwartego seta minimalnie prowadził Ślepsk. Krispol po raz pierwszy objął prowadzenie wyciągając na 13:12 i utrzymał ją, pomimo wysiłków suwalczan do końca seta, wygrywając go 25:23 i doprowadzając do remisu w meczu 2:2.

W decydującej partii pierwsze punkty zobyli Winnik i Zapłacki i tej przewagi Ślepsk już nie tylko nie oddał, ale ją powiększył do trzech punktów i utrzymał do końca meczu. Set 15:12 i mecz 3:2 dla suwalczan.

- To był ciężki mecz dla obu drużyn, których gra falowała, a błędy oba zespoły przeplatały fajnymi akcjami. Przegraliśmy spotkanie w głowach, brakuje nam jeszcze zgrania, zrozumienia, ale w niedzielę postaramy się zrewanżować rywalom – po meczu mówił siatkarz Krispolu Marcin Iglewski.

- To był mecz jakiego się spodziewaliśmy. Cios za cios, ale my tę wymianę lepiej wytrzymaliśmy. Trochę szkoda tego czwartego seta,  ale najważniejsze, ze w piątym chłopcy nie pękli, wierzyli w siebie i to dało nam zwycięstwo w lidze i nadzieje na niedzielny sukces w meczu Pucharu Polski – twierdzi Dima Skoryy, szkoleniowiec Ślepska.

Niedzielny mecz pucharowy rozpocznie się o godz. 17.00.

APP Krispol Września - MKS Ślepsk Suwałki  2:3  (25:18, 17:25, 20:25, 25:23, 12:15)

Ślepsk: Urbanowicz, Zapłacki, Winnik, Hunek, Rudzewicz, Szczytkov – Andrzejewski (l) oraz Gonciarz, Mendak, Lewiński, Wasilewski

Pozostałe wyniki 7. kolejki

Piątek, 13.11.

KS Espadon Szczecin - TS Victoria PWSZ Wałbrzych  3:1 (19:25, 25:23, 25:20, 25:22)

Sobota, 14.11.

Energa Omis Ostrołęka - AZS Stal Nysa  3:0 (25:17, 25:23, 35:33)

Aluron Virtu Warta Zawiercie - GKS Katowice  3:1 (25:20, 25:20, 19:25, 27:25)

KPS Kęty - AGH Kraków   0:3 (23:25, 19:25, 17:25)

KS Camper Wyszków - SMS PZPS Spała  1:3 (25:22, 24:26, 21:25, 27:29)

KPS Siedlce - UKS Hutnik Kraków  odwołany, Hutnik zapowiedział, że na mecz  nie przyjedzie