21.04.2024

KS Śniadowo - Wigry Suwałki 1:6. Świetne stałe fragmenty gry

W meczu 25. kolejki IV ligi piłkarze suwalskich Wigier zdeklasowali rywali ze Śniadowa. Czterokrotnie na listę strzelców wpisał się Krzysztof Cudowski, gola dołożyli Kamil Zalewski i Filip Kozłowski.

Zwycięstwo, choć nie takie pewne odniosła ekipa z Wasilkowa, wygrywając z ostatnią w tabeli Cresowią Siemiatycze 2:1. Strata Wigier do lidera wciąż wynosi 3 punkty.

Spotkanie w Śniadowie już od pierwszej minuty ułożyło się po myśli trenera Pawła Cimochowskiego. Biało - Niebiescy mieli pierwszy rzut rożny w tym meczu i po strzale głową Krzysztofa Cudowskiego wyszli na prowadzenie. Udowodnili, że trzy gole zdobyte po rzutach rożnych w poprzednim meczu z Krypnianką nie były przypadkowe.

Drugiego gola Krzysztof Cudowski zdobył po pół godziny gry, gdy z najbliższej odległości trącił piłkę, która i tak leciała do bramki po strzale Kamila Zalewskiego. Chwilę później Cudowski cieszył się już z hat-tricka. W 42 minucie fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Kacper Głowicki, ale na jego nieszczęście piłka tylko odbiła się od poprzeczki bramki.

Przed przerwą czwartego gola dla Wigier dołożył Kamil Zalewski, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego. Gospodarze co prawda próbowali mocniej zaatakować, ale wszelkie próby kończyły się jeszcze przed polem karnym Wigier lub skutecznym blokowaniem i rzutem rożnym. Właśnie po jednym z nich w drugiej połowie bramkę zdobyli gospodarze. Po dograniu na dalszy słupek strzałem głową piłkę do bramki Jakuba Kanclerza skierował Piotr Psiak. To był pierwszy i tak skuteczny strzał gospodarzy.

Mimo kilku nieudanych prób, w 71 minucie przypomniał o swojej skuteczności Krzysztof Cudowski. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła płaskim strzałem po raz czwarty pokonał Daniela Wysockiego. Tak jak Biało - Niebiescy rozpoczęli strzelanie w Śniadowie w taki sam sposób skończyli. Szóstego gola zdobył Filip Kozłowski pakując piłkę w okienko bramki strzałem głową po rzucie rożnym.

To już 21. zwycięstwo suwalskich Wigier w tym sezonie, a na kolejne okazja będzie przed własną publicznością za tydzień w meczu z Promieniem Mońki.

KS Śniadowo – Wigry Suwałki 1 : 6  (0:4)

Bramki: 0:1 – Krzysztof Cudowski 2, 0:2 – Krzysztof Cudowski 33, 0:3 – Krzysztof Cudowski 36, 0:4 – Kamil Zalewski 44, 1:4 – Piotr Pisiak 56, 1:5 – Krzysztof Cudowski 75, 1:6 – Filip Kozłowski 87

KS Śniadowo: Daniel Wysocki – Igor Cychol, Tomasz Brzozowski, Andres Cambindo, Olaf Łukasik, Filip Cudakiewicz, Kamil Bargielski (62 Karol Choiński), Maciej Staszczuk (65 Pawel Zalewski), Piotr Pisiak (69 Mateusz Kownacki), Krzysztof Kopańczyk, Hubert Cendrowski.

Rezerwa: Krystian Kamiński – Arkadiusz Bronakowski, Jakub Piasecki.

Wigry: Jakub Kanclerz – Filip Kozłowski, Pavlo Berezyanskyi, Adrian Karankiewicz, Przemysław Modzelewski (69 Łukasz Trąbka, )Bartosz Gużewski, Oskar Osipiuk, Kacper Głowicki (78 Łukasz Kubrak), Maciej Makuszewski, Kamil Zalewski (78 Paweł Omilianowicz), Krzysztof Cudowski (86 Michał Mościcki).

Rezerwa: Michał Dębski – Bruno Sowulewski, Jakub Płoszkiewicz, Radosław Gulbierz.