04.05.2024

KS Wasilków – Wigry Suwałki. To już mecz o awans? [u nas relacja na żywo]

Jeżeli w niedzielę wygra lider, Wasilków, jego przewaga nad drugim w tabeli suwalskim zespołem wzrośnie do 6 punktów i Biało-Niebieskim chyba nie sposób będzie jej odrobić.

Jeżeli to Wigry wyjdą z tej potyczki zwycięsko, zrównają się z Wasilkowem punktami, ale to one wyjdą na pierwsze miejsce, jedyne premiowane awansem do III ligi.

To już 27. kolejka rozgrywek, a KS Wasilków pozostaje niepokonany, chociaż przegrać powinien był już w 10. kolejce  w Suwałkach. Przypomnijmy, przed własna publicznością Wigry prowadziły już 3:0, a w 54 minucie wyszły na prowadzenie 4:1 i zaczęły grać z przewagą jednego zawodnika. Wtedy stało się coś niepojętego. Prowadzony przez grającego trenera Michała Hryszko KS Wasilków zdobył 4 gole i prowadził na Zarzeczu 5:4. Bramkę na 5:5  centrostrzałem zdobył Maciej Makuszewski  i spotkanie zakończyło się remisem, przyjętym w Suwałkach z olbrzymim niedosytem.

Przypomnijmy gole i oceny ternerów po tamtym spotkaniu:

Remisu nie przewidujemy w tę niedzielę. Wigrom taki rezultat niewiele da. Nasz zespół skazany byłby na wyczekiwanie na potknięcie  rywala w ostatnich siedmiu kolejkach. Trener suwalskiej drużyny Paweł Cimochowski przekonuje, że będzie to mecz o 6 punktów i zapewne wie, co mówi.

Wigry zagrają w Wasilkowie w najsilniejszym składzie, po przerwie za kartki do składu wróci Kacper Głowicki.

Do Wasilkowa wybiera się duża grupa suwalskich kibiców. Tych, którzy pozostaną w domach, zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo . Początek niedzielnego meczu na szczycie IV ligi godz. 16:00.