14.03.2014

Lekkoatleci „Hańczy” startowali w Wilnie[Zdjęcia]

Z udziałem ponad 300 młodych sportowców z Białorusi, Łotwy, Polski, Rosji i Litwy odbyły się w Wilnie V Halowe Zawody Lekkoatletyczne o Puchar Wileńskiej Szkoły Sportowej. Lekkoatleci suwalskiej Hańczy zdobyli cztery medale: trzy srebrne i jeden brązowy. Poprawili też wiele rekordów życiowych. Dla naszych zawodników był to debiut w biegach okrężnych na hali, w której dość pochyłe wiraże wymagają dobrej techniki biegu i doświadczenia startowego.

W składzie suwalskiej ekipy przeważali sportowcy z roczników 2000 i 2001, wyróżniający się podczas startów w Halowych Zawodach o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. Podczas dwudniowych zmagań nasi reprezentanci zdobyli cztery medale i ustanowili szereg rekordów życiowych.

Ania Gryc zdobyła srebrny medal w biegu na 1000m rezultatem 3.20,72, Weronika Morusiewicz po zaciętej walce na 200 m wywalczyła medal brązowy, z nowym rekordem życiowym 26.97, Filip Bartoszewicz "postarał się" o srebro w pchnięciu kulą uzyskując 12.78 m. Czwarty medal zdobyła sztafeta mieszana 4x200 m, w składzie: Anna Gryc, Weronika Morusiewicz, Franciszek Margiewicz, Adam Miłowicki, zajmując drugie miejsce z czasem 1.49,03.

Pozostałe wyniki naszych zawodników: Angelika Laszkowska – 200 m - 30.68,  60 m - 9.04, 60 m ppł - 10.27; Gabryiela Śniadkowska – 200 m - 32.68, 600 m - 2.02,35; Ewelina Czarniecka - w dal - 4.56 m, 200 m - 32.21; Sylwia Szczęsna - wzwyż 135 cm, 60 m ppł - 10.80;  Jakub Mikłaszewicz – 60 m - 8.20, 200 m - 27.03; Jakub Trzasko - wzwyż – 155 cm, Filip Bartoszewicz - w dal 4.68 m, 200 m - 28.02, Radosław Pomian – 60 m - 8.53, 60 m ppł-10.16. Wartościowe rekordy życiowe ustanowił Adam Miłowicki: 200 m - 24.80 (4 m-ce), 60 m - 7.76.

Wszyscy byli zachwyceni warunkami, w jakich przyszło startować, a jakie na co dzień mają nasi sąsiedzi. Typowa hala lekkoatletyczna z 4-torową bieżnią o obwodzie 200m, wspaniała organizacja i atmosfera panująca podczas zawodów, wywarła na wszystkich pozytywne wrażenie. Nic zatem dziwnego, że rywalizacja przebiegała na wysokim poziomie, o czym świadczyły uzyskiwane rezultaty i rekordy zawodów.

Tekst i fot. Jarosław Jutkiewicz (LUKS „Hańcza”)