13.06.2015

Lekkoatletyka. Na dobry początek trzy medale suwalczan na MP Z LZS

W sobotę, w pierwszym dniu rozgrywanych w Słubicach Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS w lekkoatletyce trzy medale: srebrny i dwa brązowe wywalczyły zawodniczki- juniorki Hańczy Suwałki. To dobry prognostyk przed niedzielnymi startami, zwłaszcza suwalskiej gwiazdy Majki Andrejczyk.

Na drugim miejscu finałowy bieg ukończyła sztafeta 4 x 100 m juniorek biegnąca w składzie: Maria Andrejczyk, Anna Bałon, Elwira Wróbel i Kornelia Wróbel. Nasze dziewczyny uzyskały czas 50.57 sek.

Brązowe krążki zdobyły: Kornelia Wróbel w biegu na 100 m – 12. 46 (w el. 12.44 – mistrzyni Polski przebiegła 100 m w 12.40, a wicemistrzni w 12.42 sek.) oraz Anna Bałon pokonując w skoku wzywż poprzeczkę zawieszoną na wyskości 160 cm.

Na 4. miejscu fiałowy bieg ukończyła sztafeta 4 x 100 m juniorek młodszych biegnąca w składzie: Ewelina Czarniecka, Monika Zubrzycka, Anna Grc i Weronika  Morusiewicz (wynik 51.87 – strata do brązowych medalistek 0,4 sek.).