24.04.2024

Lekkoatletyka. Chłopcy z SP 11 w Suwałkach wygrali Drużynowe Mistrzostwa Województwa [zdjęcia]

Na trasach w białostockim lesie Pietrasze odbył się wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych.

Wśród chłopców z klas VI -VIII złoty medal wywalczyła ekipa Szkoły Podstawowej nr 11 w Suwałkach prowadzona przez Magdalenę Lipińską.  W jej składzie pobiegli: Beniamin Delegacz, Tomasz Małecki, Filip Arasim, Matusz Suchocki, Piotr Suchocki i  Filip Skupski. Mistrzowie województwa zdobyli prawo startu w krajowym Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Wysokie, 4. miejsce zdobyła drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 6. Uczeń tej szkoły, Marcel Maziewski był najszybszy w biegu rocznika 2009, a jego kolega, Jan Lebioda był drugi w roczniku 2010.

Igrzyskom Młodzieży towarzyszył Finał Wojewódzki Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych. W rywalizacji chłopców z klas IV-VI drużyna Szkoły Podstawowej nr 11 w Suwałkach zajęła 5. lokatę. W jej składzie wystąpili: Jakub Bułtralik, Jan Kondracki, Sebastian Jasielon, Jakub Kozielski oraz Adam Orłowski.