16.02.2020

Lekkoatletyka. Kornel Rybacki mistrzem Polski, Piotr Konopko brÄ…zowym medalistÄ…

Na przeprowadzonych w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski U18, zawodnik LUKS Hańcza Suwałki Kornel Rybacki został Mistrzem Polski w biegu na 60 m ppł.

Kornel Rybacki (na górnym zdjÄ™ciu) dwukrotnie poprawiaÅ‚ swój rekord życiowy. Najpierw uczyniÅ‚ to w eliminacjach, w których ustanowiÅ‚ najlepszy rezultat 8.18, nastÄ™pnie w finale, kiedy to wynikiem 8.01 zdobyÅ‚ zÅ‚oty medal i o jednÄ… setnÄ… sekundy pokonaÅ‚ faworyta Szymona Juszczaka z PrzeÅ‚aja Å»erków.

Wynik uzyskany w finale plasuje naszego zawodnika na pierwszym miejscu w kraju w tabelach PZLA w sezonie halowym 2020. W 2019 roku, debiutujÄ…c w kategorii U18 suwalczanin zajÄ…Å‚ w Halowych Mistrzostwach Polski  6. miejsce z rezultatem 8.24.

Drugi medal dla Hańczy wywalczył startujący po raz pierwszy w kategorii U18 Piotr Konopko (na zdjęciu poniżej), zajmując 3 miejsce w skoku wzwyż wynikiem rezultatem 188cm.

Tuż za podium, na czwartym miejscu w skoku w dal uplasowaÅ‚a siÄ™ Julia SÅ‚abiÅ„ska, skaczÄ…c na odlegÅ‚ość 5.40m i do brÄ…zowego medalu zabrakÅ‚o jej osiem centymetrów.