Prezesem Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Hańcza Suwałki został trener Karol Sikorski, wiceprezesem Magdalena Rogucka, a sekretarzem – Agnieszka Stachurska.
Nową siedzibą klubu, który w tym roku obchodzi 45-lecie istnienia, jest Szkoła Podstawowa nr 11, a o zmianach dokonanych przez walne zebranie poinformował jej dyrektor, Piotr Zieliński.
Karol Sikorski (na zdjęciu od lewej), nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sejnach, jest trenerem oszczepniczki Marii Andrejczyk, pierwszej w historii zawodniczki suwalskiego klubu, która zdobyła medal olimpijski. Magdalena Rogucka i Agnieszka Stachurska (z domu Kozlowska), trenerki i nauczycielki wf, realizują w Suwałkach program „Lekkoatletyka dla każdego”.
Do tej pory LUKS Hańcza Suwałki mieścił się w Zepole Szkół CKR przy ul. Ogrodowej, którego nauczycielem do czasu przejścia na emeryturę był Jarosław Jutkiewicz (na zdjęciu od prawej), podpora klubu, trener i wieloletni sekretarz. Z przyczyn osobistych Jarosław Jutkiewicz nie kandydował do władz LUKS Hańcza.
WD








