03.07.2018

Lekkoatletyka. Na MP Masters medale Jerzego Broca, debiut Tadeusza Walendykiewicza

Z udziałem aż 502 zawodników, w tym dwóch suwalczan Jerzego Broca i Tadeusza Walendykiewicza (znanego ze startów w biegach ulicznych) w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Jerzy Broc wywalczył w sumie 6. medali, debiutant T. Walendykiewicz musiał zadowolić się 4. i 8. miejscem. Obu gratulujemy!!!

Startujący w kat. M 75 Jerzy Broc zdobył złoty medal w biegu na 400 m, srebrny medal w biegu na 800 m i brązowy w rzucie dyskiem.  Mistrzostwa Masters były jednocześnie I Mistrzostwami Polski Dziennikarzy w LA, w których Jerzy Broc wywalczył 2 złote medale (400 m i rzut dyskiem) i srebrny w biegu na 800 m, czyli w sumie zdobył 6 medali (3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy).

Dodatkowo, odebrał puchar Przewodniczącego Stowarzyszenia Dziennikarzy RP - Jerzego Domańskiego za najlepszy  wynik (punktowo za rzut dyskiem 802 pkt.) w klasyfikacji dziennikarzy mężczyzn.

Obiecująco wypadł debiut znacznie młodszego suwalczanina Tadeusza Walendykiewicza, który rywalizował w kat. M 40. Suwalczanin w biegu na 800 m był blisko podium, w którym zajął najbardziej nielubiane przez sportowców 4 miejsce, a w biegu na 1500 m był ósmy.

- Cieszę się, że wreszcie mam w Suwałkach następcę, który będzie godnie reprezentował Suwalszczyznę, w tym Suwałki, na krajowych zawodach mastersów – po powrocie z mistrzostw powiedział Jerzy Broc.