24.02.2020

Lekkoatletyka. Srebrny Jerzy Broc

Suwalczanin Jerzy Broc, startujący w kategorii 75 lat, zdobył dwa srebrne medale Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters w Toruniu.

Jerzy Broc (na zdjęciu od lewej) jechał do Torunia po złoto, ale okazało się, że po 20 latach przerwy  do rywalizacji wrócił wybitny sprinter - masters, Eugeniusz Nowak i to on wygrał, przed suwalczaninem, biegi na 60 oraz 200 m.

- Dwa srebrne krążki zdobyłem także jako dziennikarz, bo równolegle odbywały się też Halowe Mistrzostwa Polski Dziennikarzy (niezależne od wieku) – informuje były redaktor naczelny „Tygodnika Suwalskiego” i „Kresu”, pisma NSZZ Solidarność Regionu Pojezierze.

Jerzy Broc, odkrywca talentu Krystyny Danilczyk – Zabawskiej, spróbował też swoich sił w pchnięciu kulą. W debiucie zajął 4. miejsce.

W halowych mistrzostwach Polski mastersów startowało 500 zawodniczek i  zawodników, również z Białorusi i Ukrainy. Województwo podlaskie, łącznie z suwalczaninem, reprezentowało 5 osób. Zdobyły one 3886 pkt., co w klasyfikacji województw zapewniło ostatnie miejsce.

- 40 proc. tych punktów (1575) zdobyłem ja – wylicza Jerzy Broc, emerytowany nauczyciel matematyki.