12.09.2016

Lekkoatletyka. W Zamościu 9-medali Hańczy i 4-SALOS-u [zdjęcia]

Na rozegranych w Zamościu Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Lekkiej Atletyce bardzo dobry występ zanotowali najmłodsi suwalscy lekkoatleci. Zawodnicy Hańczy wywalczyli 9. medali, w tym dwa złote, a SL SALOS – 4 medale (jeden złoty).

Dziewięcioro zawodników LUKS Hańcza zdobyło 9 medali (4 złote, 5 brązowych) oraz 29 punktów w Systemie Sportu Dzieci i Młodzieży Ministerstwa Sportu.

- Kamil Brankiewicz – kula – 12.45m r. życiowy, dysk – 36.78m – 7 miejsce

Pozostałe lokaty: Gabriela Śniadkowska – 80 m ppł – 13.19 – 7 miejsce, 200 m ppł – 32.23 – 5 miejsce, Emilia Michałowska – wzwyż – 150 cm – 4 miejsce, oszczep – 25.41 m – 4 miejsce.

SL SALOS reprezentowali dwaj zawodnicy. Daniel Kachnowski wygrał  bieg na 200 metrów przez płotki z czasem 26.89 , na 110 m ppł. był drugi z rezultatem 16.11.

Marcin Miszkiel dwukrotnie stawał na drugim stopniu podium: w biegu na 100 metrów z czasem 11.62 oraz w skoku w dal z wynikiem 5.81.

Złoci medaliści wywalczyli bezpośredni awans na Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbędą się w dniach 24 – 25 września w Słubicach.