11.06.2019

Liga Oldbojów +40. Niesamowite emocje do samego końca, były remisy, wśród nich ten zwycięski [foto]

Juniorzy Augustów wygrali trzecią edycję Browar Północny Oldboys League w Suwałkach. Po raz pierwszy mecze rozgrywano na naturalnej nawierzchni.

Ostatni dzień spotkań rozpoczął się od pewnego zwycięstwa Browaru Północnego nad Auto Landem. W zaległym meczu 6. kolejki zawodnicy Browaru, walczący o miejsce na podium, pokonali Auto Land 3:1 i na moment wskoczyli na trzecią pozycję w tabeli.

W drugim spotkaniu zawodnicy Jaćwinga Suwałki nie dali szans drużynie FUT. Ambitnie walcząca ekipa z ostatniego miejsca w tabeli zdołała strzelić tylko jedną bramkę, tracąc cztery. Dwa gole dla Jaćwinga zdobył Krzysztof Dziombowski.

W meczu o pierwsze miejsce zagrali Juniorzy Augustów i Auto Wigry. Goście z Augustowa, aby wykonać zadanie nie mogli tego meczu przegrać. Spotkanie stało na wysokim poziomie i nikt nie odstawiał nogi, czego wynikiem były liczne nerwowe sytuacje. Drużyny na przemian stwarzały groźne okazje. Jedną z nich wykorzystał Krzysztof Konobrocki z Auto Wigier. Na odpowiedź nie było trzeba długo czekać. Swoją trzynastą i dającą „zwycięski remis" bramkę strzelił Mieczysław Jakimowicz z Augustowa, czym przypieczętował tytuł Króla Strzelców. Po ostatnim gwizdku sędziego Juniorzy cieszyli się z ostatecznego triumfu, a Auto Wigry musiały czekać na wyniki rywali.

W swoim ostatnim meczu zawodnicy Browaru Północnego walczyli z Pomorzanką Sejny o miejsce na podium. Wygrana dawał drugą pozycję, a remis przy porażce bądź remisie Krukówka trzecią. Zawodnicy Browaru dwukrotnie wychodzili na prowadzenie i dwukrotnie je tracili. Duża w tym zasługa kapitana Pomorzanki – Pawła Szkarnulisa, który strzelił dwie bramki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3. Auto Wigry zajęły drugie miejsce, a Browar musiał czekać na wynik ostatniego spotkania.

W ostatnim meczu trzeciej edycji zmierzyły się w nim drużyny Auto Landu i wspomnianego Krukówka, który od samego początku dążył do strzelenia bramki. Udało się to Wojciechowi Jackiewiczowi i Robertowi Piekarskiemu. Stracone bramki zmotywowały zawodników Auto Landu, którzy doprowadzili do remisu 2:2. Ostatnia bramka tego  meczu i całych rozgrywkach padła po pięknym strzale piętką Rafała Bryka, który został bohaterem drużyny Krukówka. Wygrana 3:2 z Auto Landem pozwoliła zająć ostatecznie trzecie miejsce w tabeli.

Trzecia edycja Browar Północny Oldboys League przeszła do historii. Rozgrywki pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk po raz kolejny pokazały, że aktywne spędzanie czasu i sportowa rywalizacja cieszą się wielkim zainteresowaniem, obojetnie na wiek zawodników.  Uroczyste zakończenie nastąpi wkrótce w Browarze Północnym.

Wyniki VII kolejki 10.06.2019:

Auto Land – Browar Północny 1:3
Bramki: Adam Kowalski – Wojciech Urynowicz, Wawrzyniec Kropiwnicki, Marek Wołągiewicz
Jaćwing Suwałki – FUT 4:1
Bramki: Janusz Gorlewski, Krzysztof Dziombowski  x 2, Krzysztof Boksz – Adam Gajewski
Auto Wigry – Juniorzy Augustów 1:1
Bramki: Krzysztof Konobrocki – Mieczysław Jakimowicz
Browar Północny Team – Oldboje Pomorzanka Sejny 3:3
Bramki: Wawrzyniec Kropiwnicki, Adam Dobko, Zdzisław Przełomski – Paweł Szkarnulis x 2, Krzysztof Wiktorowicz
Auto Land – Krukówek 2:3
Bramki: Radosław Rejterada, Krzysztof Janczulewicz – Wojciech Jackiewicz, Robert Piekarski, Rafał Bryk

 

Ostateczna tabela

 

Miejsce Mecze Nazwa drużyny Punkty Bramki
1 7 Juniorzy Augustów 16 20-11
2 7 Auto Wigry 14 16-5
3 7 Krukówek 13 19-9
4 7 Browar Północny Team 13 19-17
5 7 Jaćwing Suwałki 10 10-8
6 7 Auto Land 6 9-14
7 7 Pomorzanka Sejny 5 10-16
8 7 FUT 1 8-30

 

Klasyfikacja strzelców:

13 bramek – Mieczysław Jakimowicz (Juniorzy Augustów)
6 bramek – Rafał Bryk (Krukówek)
5 bramek – Krzysztof Kulesza (Browar Północny Team), Wojciech Górski (Auto Wigr

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.01.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.3925 4.4813
USD 0.00% 3.9791 4.0595
GBP 0.00% 4.8884 4.9872
CHF 0.00% 4.1100 4.1930
01.06.2020

SZUKAM PRACY

Dodaj nowe ogoszenie