25.08.2014

Mają medale, kwalifikacje, ale nie mają pieniędzy

Z czterema złotymi, jednym srebrnym i jednym brązowym medalem z rozegranych w czeskim Libercu Mistrzostw Europy w pływaniu federacji INAS wróciło dwoje zawodników z Suwałk: Angelika Koniecko i Bartłomiej Śniatkowski, podopiecznych Jerzego Piątkowskiego..

Królową stylu grzbietowego została Angelika Koniecko, triumfatorka wyścigów na 50; 100 i 200 metrów. Do tych trzech złotych medali i tytułów mistrzyni Europy suwalczanka dorzuciła jeszcze srebro i wicemistrzostwo Starego Kontynentu w wyścig na 800 m stylem dowolnym.

Jej kolega klubowy Bartłomiej Śniatkowski nie tylko wygrał wyścig na 1.500 m stylem dowolnym, ale uczynił to w fantastycznym czasie 20:10.30, który jest aktualnie najlepszym wynikiem na świecie w rywalizacji INAS. Bartek wywalczył też brązowy medal na 400 m stylem zmiennym.

Oboje uzyskali kwalifikacje na przyszłoroczne Igrzyska Światowe Global Games, które odbędą się w Ameryce Południowej i będą kwalifikacją na Paraolimpiadę 2016 w Rio de Janeiro.

Niestety to koniec pomyślnych wieści z Liberca. Smutna jest taka, że kwalifikacje na Igrzyska Światowe Global Games nie są równoznaczne ze startem w tych zawodach. Wyjazd reprezentacji Polski, a zatem i dwojga pływaków z Suwałk uzależniony jest od ... znalezienia sponsorów.