08.09.2020

Medalowe żniwa suwalskich kolarzy w Międzyrzecu Podlaskim [foto]

Jak się okazuje to nie tylko pora żniw dla rolników, ale także dla suwalskich kolarzy. Zawodnicy Klubu Rowerowego MTB Suwałki byli najliczniej reprezentowaną ekipą podczas kolejnej edycji Maratonów Kresowych 2020.

Trzy zawodniczki  i 13 zawodników wywalczyło w sumie aż 9 medali: 2 złote, 6 srebrnych i 1 brązowy. GRATULUJEMY.

Teren wokół Międzyrzeca Podlaskiego to równina, ale aura sprawiła że był to najtrudniejszy wyścig, w jakim w tym roku startowaliśmy. Po nocnej burzy na trasie pojawiły się setki kałuż, a podłoże stało się grząskie i śliskie. Mimo tego pod względem sportowym były to dla naszej drużyny najlepsze zawody w tym sezonie.

Medale dla MTB Suwałki wywalczyli:

Kobiety:

Zofia Rowińska – 1 miejsce w kategorii K1. Nasza najmłodsza reprezentantka zajęła też 2 miejsce w klasyfikacji Kobiety OPEN.

Stanisław Kamiński – 4 miejsce w kategorii M5,

a Robert Dembiński  zajął  5 miejsce w kategorii M5. Całą trójkę miejsce na podium przegrała o niespełna minutę

Lokaty pozostałych  naszych reprezentantów:

Michał Burba – 9 miejsce w kategorii M2

Marcin Gościński – 11 miejsce w kategorii M3 i wysoka (19) pozycja w klasyfikacji OPEN i 955/1000 punktów zdobytych dla drużyny,

Maciej Marcinkowski – 15 miejsce w kategorii M4

Paweł Kmiecik  – 25 miejsce w kategorii M3

Zawody w Międzyrzecu były bardzo emocjonujące. Jazda w tak trudnych warunkach wymaga  koncentracji na najwyższym poziomie  oraz nieprzeciętnej siły fizycznej. Każdy kto dotrze do mety, może uważać się za zwycięzcę. Gratulujemy wszystkim i do zobaczenia już za tydzień w Olecku na kolejnej edycji Maratonów Kresowych.

Tekst: Dariusz Tasior; Foto: Marek Kulikowski, Marcin Gościński