25.04.2016

Medalowe „żniwa” suwalskich pływaków [zdjęcia]

Aż 55 medali to dorobek podopiecznych MUKS „Olimpijczyk” w Suwałkach na Międzynarodowym Wieloboju Pływackim rozegranym w Augustowie. W zawodach wzięło udział 278 zawodników z 15 klubów: z Białorusi, Litwy i Polski – w tym 43 pływaków z Suwałk.

Zawodnicy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych, na różnych dystansach i w różnych stylach, w każdej niemal zdobywając medale.

Medale zdobyli:

50 m stylem dowolnym medale (5 medali) zdobyli: złoto – Michał Owsiejew (13 lat), Piotr Sadłowski (16 lat); srebro – Karolina Szyszko (13 lat), Zuzanna Piotrowicz (16 lat); brąz - Aleksandra Domoradzka (13 lat); IV miejsce – Julia Gwaj (12 lat); Dominik Żyła (15 lat).

100 m stylem dowolnym medale (6 medali) wywalczyli: złoto – Piotr Sadłowski (16 lat); srebro – Dominka Burdyn (11 lat i młodsi), Anna Ostrowska (13 lat), Zuzanna Piotrowicz (16 lat), Arnold Plauszta (16 lat); brąz – Michał Owsiejew (13 lat); IV miejsce – Adrian Jodzio (13 lat).

200 m stylem dowolnym medale (3 medale) wywalczyli: złoto – Piotr Sadłowski (16 lat); srebro – Arnold Plauszta (16 lat); brąz – Michał Owsiejew (13 lat); IV miejsce – Anna Ostrowska (13 lat).

50 m stylem klasycznym (3 medale) zdobyli: złoto – Karolina Szyszko (13 lat); srebro – Zuzanna Sztukowska (12 lat); brąz – Michał Owsiejew (13 lat); IV miejsce – Amelia Ciszewska (13 lat), Paweł Milewski (13 lat).

100 m stylem klasycznym medale (3 medale) wywalczyli: srebro – Amelia Ciszewska (13 lat), Paweł Milewski (13 lat); brąz – Julia Piotrowicz; IV miejsce – Anna Ostrowska (13 lat).

50 m stylem grzbietowym medale (7 medali) zdobyli: złoto – Karolina Szyszko (13 lat), Arnold Plauszta (16 lat); srebro – Adrian Jodzio (13 lat); brąz – Julia Gwaj (12 lat), Zuzanna Piotrowicz (16 lat), Marcin Szmajda (11 lat i młodsi), Maciej Tumialis (13 lat); IV miejsce - Zuzanna Ferenc (15 lat).

100 m stylem grzbietowym medale (8 medali) wywalczyli: złoto – Karolina Szyszko (13 lat), Zuzanna Piotrowicz (16 lat), Arnold Plauszta (16 lat); srebro – Maciej Tumialis (13 lat); brąz – Aleksandra Domoradzka (13 lat), Zuzanna Ferenc (15 lat), Miłosz Węgrzynowicz (13 lat), Dominik Żyła (15 lat); IV miejsce – Anna Ostrowska (13 lat), Adrian Jodzio (13 lat).

50 m stylem motylkowym medale (6 medali) zdobyli: złoto – Karolina Szyszko (13 lat), Piotr Sadłowski (16 lat); srebro – Dominika Burdyn (11 lat i młodsi), Julia Gwaj (12 lat), Dominik Żyła (15 lat); brąz – Michał Owsiejew (13 lat).

100 m stylem motylkowym medale (3 medale) wywalczyli: złoto - Dominik Żyła (15 lat), Piotr Sadłowski (16 lat); srebro – Arnold Plauszta (16 lat).

100 m stylem zmiennym medale (6 medali) zdobywali: złoto – Karolina Szyszko (13 lat); srebro – Julia Gwaj (12 lat), Aleksandra Domoradzka (13 lat), Miłosz Węgrzynowicz (13 lat); brąz – Zuzanna Ferenc (15 lat), Maciej Tumialis (13 lat); IV miejsce – Paweł Milewski (13 lat).

200 m stylem zmiennym medal złoty zdobył Piotr Sadłowski (16 lat).

sztafeta dziewcząt 12-13 lat 4x50 m stylem dowolnym w składzie: Amelia Ciszewska, Aleksandta Domoradzka, Anna Ostrowska i Karolina Szyszko zdobyła złoty medal, natomiast sztafeta w składzie: Julia Gwaj, Zuzanna Sztukowska, Natalia Żyła i Natalia Woronko wywalczyła brązowy medal.

sztafeta chłopców 11 lat i młodsi 4x50 m stylem dowolnym w składzie: Mateusz Pietkiewicz, Marcin Szmajda, Patryk Truchan i Jakub Wojczulis zajęła II miejsce.

Sztafeta chłopców 12-13 lat 4x50 m stylem dowolnym w składzie: Adrian Jodzio, Paweł Milewski, Michał Owsiejew i Maciej Tumialis wywalczyła złoto, natomiast sztafeta w składzie: Bartosz Birk, Piotr Januszanis, Miłosz Węgrzynowicz, Michał Wróblewski zajęła IV miejsce.