27.08.2022

Mistrzostwa Polski w narciarstwie wodnym. UKS Na-Wa Szelment przebojem wdarł się do czołówki [foto]

Aż cztery medale Mistrzostw Polski oraz Grand Prix of Poland w narciarstwie wodnym za wyciągiem wywalczyli zawodnicy podsuwalskiego klubu podczas pierwszego dnia imprezy, rozgrywanej w WOSiR Szelment.

Wszystkie trofea gospodarze zawodów, w których rywalizuje 55 zawodników z 12 klubów, zdobyli w przeprowadzonym w sobotnie przedpołudnie slalomie. Do tej konkurencji zostało zgłoszonych dziewięcioro narciarzy UKS-Na-Wa. Pięcioro awansowało do finału - Maja Żuk, Maja Mikulska, Mariusz Krzywicki, Adam Sadowski i Emil Mikulski. Po finałowej batalii aż czworo
stanęło na podium.

Na najwyższym stopniu w kategorii wiekowej 35+ stanął Mariusz Krzywicki. Miejsce po lewej stronie złotego medalisty zajął kolejny zawodnik, a zarazem trener UKS Na-Wa Adam Sadowski, zdobywca brązowego krążka.

W slalomie w kategorii do lat 15 wśród chłopców trzeci był Emil Mikulski, a jeszcze lepiej spisała się Maja Żuk, która sięgnęła po wicemistrzostwo Polski.

Jakby tego było mało, Maja Żuk, najlepsza młodzieżowa zawodniczka UKS Na-Wa, z wynikiem 2/52 pewnie awansowała do finału Grand Prix of Poland, gdzie poprawiła swój wynik i zakończyła rywalizację również na 2. miejscu.

- Nasz klub istnieje raptem od trzech lat, a już sięgamy po historyczne sukcesy, mamy szanse na drużynowe podium, zaczynamy być traktowani w środowisku z powagą i szacunkiem  – cieszy się  Paweł Żuk, działacz i trener UKS Na-Wa. - Najbardziej jesteśmy zadowoleni z tego, że nasi podopieczni poprawiają życiowe osiągniecia. Tak było w niezwykle udanym dla nas roku w mistrzostwach kraju za motorówką, a teraz historia powtarza się w rywalizacji na wyciągu.

W sobotę po południu narciarze wodni rywalizowali w jeździe figurowej, a w niedzielę od godz. 9:00 czeka nas kolejna widowiskowa konkurencja Mistrzostw Polski i Grand Prix of Poland, czyli skoki.