01.06.2018

Mistrzostwa Polski w wielobojach i sztafetach. Lekkoatleci Hańczy Suwałki ze złotym medalem [foto]

Sztafeta 4 x 100 m LUKS Hańcza Suwałki w składzie: Kornel Rybacki, Patryk Makowski, Paweł Gulbierz i Kacper Grygo w pięknym stylu wywalczyła mistrzostwo Polski do lat 16. Podopieczni Jarosława Jutkiewicza wynikiem 45.62 ustanowili rekord sezonu i wyprzedzili srebrnych medalistów aż o 41 setnych sekundy. Po złoto w sztafecie 4 x 400 m mężczyzn sięgnęła sztafeta Śląska Wrocław z halowymi mistrzami i rekordzistami świata Łukaszem Krawczukiem i Jakubem Krzewiną w składzie.

- Liczyłem na rezultat 45 sekund, ale i tak jest z was bardzo zadowolony – na gorąco mówił do swoich zawodników szkoleniowiec. – Na dokładną analizę biegu przyjdzie czas, do zobaczenia na dekoracji – dodał.

W rozpoczętych w piątek na stadionie przy ul. Wojska Polskiego w Suwałkach dwudniowych mistrzostwach Polski w wielobojach i sztafetach startuje ponad 600 lekkoatletów ze 112 klubów. Do rywalizacji męskich sztafet 4 x 100 m do lat 16 przystąpiło tylko pięć ekip i gospodarze, którzy biegli ze sobą dopiero trzeci raz, znakomicie wykorzystali swoją szansę.

Suwalczanom przypadł czwarty tor. Błyskawicznie zaczął Kornel Rybacki, w rytmie przekazał pałeczkę  Patrykowi Makowskiemu, który wybiegł ze strefy zmian już jako pierwszy. Paweł Gulbierz i Kacper Grygo już tylko powiększali przewagę.

Hańcza Suwałki – 45.62, MKS Czechowice Dziedzice – 46.03 i Stal Ostrów Wielkopolski - 46.21 – tak kształtuje się kolejność na podium.

- Podobny wynik osiągnęliśmy na zawodach w Łomży, a gorzej poszło nam na mityngu w Białymstoku – opowiadają suwalscy mistrzowie.

Kornel Rybacki, Patryk Makowski i Kacper Grygo urodzili się w 2003 roku, Paweł Gulbierz jest o rok od kolegów młodszy. Przygodę z lekkoatletyką zaczynali pod okiem Magdaleny Roguckiej i Agnieszki Kozłowskiej, ich talenty szlifuje Jarosław Jutkiewicz.

Pech dziewczyn

Gospodarze z LUKS Hańcza startowali w mistrzostwach Polski wyłącznie w sztafecie 4 x 100 m do lat 16. Do rywalizacji kobiet stanęło 14 sztafet, rozegrane zostały trzy serie.

Hańcza Suwałki, w składzie: Inez Strzyżewska, Natalia Sak, Gabriela Staniewicz i Julia Słabińska, wystartowała w pierwszej serii z szóstego toru, który nie przyniósł szczęścia. Nasze dziewczęta opuściły pałeczkę, ambitnie ukończyły bieg i z czasem 55.97 zajęły 14. lokatę. Wygrała sztafeta MKS Bytom – 49.86, przed Zawiszą Bydgoszcz – 50.83 i AML Słupsk – 50.85

SALOS w cieniu mistrzów świata

Na szóstym miejscu w Polsce w kat. seniorów sklasyfikowana została sztafeta 4 x 100 m SL SALOS Suwałki biegnąca w składzie: Tomasz Grajewski, Daniel Kachnowski, Jakub Mikłaszewicz, Marcin Miszkiel. Suwalczanom zmierzono czas 43.85 sek. Po złote medale sięgnęli sprinterzy OŚ AZS Poznań - 40.03, srebrne Zawiszy Bydgoszcz - 40.38, a brązowe Agrosu Zamość - 40.98. Dopiero czwarty czas (41.67) uzyskała sztafeta Śląska Wrocław z halowymi mistrzami i rekordzistami świata Łukaszem Krawczukiem i Jakubem Krzewiną w składzie.

Technik Augustów wystawił sztafetę 4 x 400 m kobiet U 20

Dziewczyny z Augustowa w skadzie: Aleksandra Korzun, Agnieszka Żdaniuk, Anita Świacka i Kamila Witkowska, z czasem 4:16.15 w gronie 11 sztafet zajęły 9. miejsce (5. w swojej serii). Wygrała sztafeta Pogoni Ruda Śląska, przed KS AZS UWM Olsztyn i RLTL ZTE Radom.