30.03.2021

MMA: Suwalczanin Damian Bujkowski zaimponował w debiucie w federacji FEN. Marzenia się spełniają

W transmitowanej przez Polsat Sport gali FEN 33:LOTOS Fight Night znakomicie spisał się 25 letni Damian Bujkowski z Berserker’s MMA Team Suwałki, który w drugiej minucie III rundy po ciosach w parterze pokonał uchodzącego za faworyta 37-letniego Marcina Sianosa.

Nigdy wcześniej w swojej krótkiej, trwającej ponad rok (od pierwszej gali Browar Północny Fight Night) karierze, mierzący 202 cm i ważący 109 kg Damian Bujak Bujkowski nie spędził tyle czasu w oktagonie. Wcześniejsze trzy walki półzawodowe i jedna zawodową wygrywał już w pierwszej rundzie.

Cięższy od suwalczanina o 10 kg, ale niższy o 9 cm Marcin Sianos z Kołobrzegu, który ma na koncie 9 walk, w tym 4 zwycięskie i to przez KO,  z miejsca ruszył do zapaśniczego ataku, i aż przez półtorej rundy zmusił Damiana Bujkowskiego do obrony w parterze.

Nasz debiutant, któremu sekundował m.in. klubowy kolega Karol Żołowski,  bronił się nogami, próbował odpychać rywala, wytrzymał okładanie pięściami. W trzeciej rundzie pokazał charakter i umiejętności taktyczne. Osłabił faworyta kilkoma ciosami kolanem, sprowadził do parteru i już bezkarnie zadawał ciosy pięścią. Sędzia, przytomnie, przerwał nierówny już pojedynek i marcin Bujak Bujkowski mógł wznieść  ręce w geście triumfu – niespodziewanego, ale zasłużonego.

-  Przeleżałem pod Sianosem prawie całą pierwszą i pół drugiej rundy, ale wykrzesałem z siebie ostatnie siły i ciosami kolanem przechyliłem szale na swoją korzyść – mówił zawodnik Berserker’s Suwałki. – Przekonałem się, ile przede mną pracy, zwłaszcza w zapasach, ale tez o tym, że warto trenować. Mam trochę obitą głowę, ale jestem zadowolony i szczęśliwy. Marzenia się spełniają.

Z federacją FEN (Fight Exlusive Night), największym w Polsce organizatorem gal walk na zasadach MMA i K-1, Marcin Bujkowski podpisał kontrakt na dwie walki. Kiedy i z kim stoczy tę drugą, a ma nadzieje, że i kolejne, jeszcze  nie wiadomo.

Skrót walki „Bujaka” można obejrzeć na polsatsport.pl. Po tym co pokazał, fachowcy wróżą mu dużą karierę. Z tym większą niecierpliwością czekamy na kolejny pojedynek  

WD

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.20.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.5003 4.5913
USD 0.00% 3.7571 3.8331
GBP 0.00% 5.1824 5.2870
CHF 0.00% 4.0847 4.1673
19.04.2021

Praca

19.04.2021

zatrudnię tokarza

Dodaj nowe ogoszenie