Do indywidualnego Turnieju Masters zakwalifikowały się 32 osoby z tabeli najlepszych zawodników wyłonionych podczas Suwalskiej Ligii Bowlingowej 2024/2025, ale udział wzięło kilku rezerwowych zawodników.
Od poczÄ…tkowych etapów najlepsi z tabeli rywalizowali ze sobÄ… bezpoÅ›rednio co tworzyÅ‚o wiÄ™kszÄ… rywalizacjÄ™, a także daÅ‚o to szansÄ™ osobom, które plasowaÅ‚y siÄ™ na niższych szczeblach tabeli.
Smarowanie byÅ‚o dosyć krótkie, co bardziej utrudniÅ‚o grÄ™. W pierwszej fazie zawodnicy - po czterech na torze, rozegrali po 2 gry. Dwóch najlepszych zawodników z toru przechodziÅ‚o dalej.
W nastÄ™pnym etapie zasada byÅ‚a taka sama, aczkolwiek z toru przechodziÅ‚a już tylko jedna osoba spoÅ›ród dwóch. Kolejna faza turnieju cechowaÅ‚a siÄ™ tym, że zawodnicy rywalizowali już w parach torów ( tor 1 z torem 2 itd.)
W ćwierćfinaÅ‚ach Krzysztof Grzymkowski pokonaÅ‚ Tomasza Å»ukowskiego 255:193, WiesÅ‚aw SzydÅ‚owski wygraÅ‚ z Hubertem Zawadzkim 192:170, StanisÅ‚aw PoÅ›wiatowski odniósÅ‚ zwyciÄ™stwo nad Damianem Bobrowskim 201:163, a Robert Wołągiewicz wygraÅ‚ z KrystynÄ… Å»uchowskÄ… 152:145.
W póÅ‚finaÅ‚ach osoba z najsÅ‚abszym wynikiem, musiaÅ‚a pożegnać siÄ™ z szansÄ… na finaÅ‚.
W finale spotkali się - Krzysztof Grzymkowski, Wiesław Szydłowski oraz Robert Wołągiewicz, rozgrywając jedną grę, co miało od razu rozstrzygnąć podział miejsc ze względu za najlepsze wyniki.
Trzecie miejsce zdobyÅ‚ Robert Wołągiewicz zdobywajÄ…c 155 puntków, na 2. pozycji uplasowaÅ‚ siÄ™ Krzysztof Grzymkowski, uzyskujÄ…c 180 punktów.
Zwycięzcą tegorocznej edycji Masters okazał się Wiesław Szydłowski. Pokonał swoich rywali z wynikiem 193 punkty.
Turniejem Masters zakończyła się 15. już edycja Suwalskiej Ligi Bowlingowej. Szesnasta rozpocznie się jesienią.