11.03.2023

MOSP Białystok - Wigry Suwałki 0:3. Na inaugurację wiosny został wykonany pierwszy z 17 kroków

Po dobrym meczu, w którym zdominowali przeciwnika, piłkarze suwalskich Wigier na wyjeździe pewnie pokonali młodą drużynę MOSP Białystok 3:0. Na listę strzelców wpisali się Dawid Kalinowski, Krzysztof Cudowski i Radosław Gulbierz.

Prezes suwalskiego klubu Łukasz Jutkiewicz powtarza, że możliwe jest odrobienie strat do ŁKS-u Łomża i wywalczenie awansu pod warunkiem, że Wigry będą wygrywać każdy kolejny mecz. Pierwszy z 17 kroków został więc zrobiony.

Na stadionie przy ul. Słonecznej w zespole Kamila Lauryna zabrakło kontuzjowanego Marcina Fiedorowicza oraz zajętego obowiązkami poczatkującego żołnierza Łukasza Kubraka. W oficjalnym spotkaniu zadebiutowali , i to od razu w wyjściowym składzie sprowadzeni zimą obrońcy Jakub Płoszkiewicz i Eduard Serbuł, pomocnicy Bartosz Gużewski i Mariusz Bucio oraz napastnik Krzysztof Cudowski. Można stwierdzić, że mający po 22 lata Płoszkiewicz i Cudowski wystąpili u siebie, bo są wychowankami kolejno Jagiellonii i Talentu Białystok.

Jeżeli chodzi o wychowanków Wigier, to w podstawowej "11" było ich czterech: Piotr Słowikowski, Filip Kozłowski, Bartosz Gużewski i Kacper Rejterada.

Już od pierwszych minut meczu na sztucznej murawie w Białymstoku to suwalczanie byli drużyną dominującą. Większość swoich ataków podopieczni Kamila Lauryna przeprowadzali lewą stroną boiska za sprawą Radosława Gulbierza i Eduarda Serbuła.

W pierwszej połowie dwukrotnie sędzia tego spotkania mógł się pokusić o podyktowanie rzutu karnego dla Wigier za przewinienia w polu karnym, ale mimo protestów zawodników, jak i sztabu szkoleniowego z ławki trenerskiej gwizdek arbitra milczał.

Dopiero w doliczonym czasie pierwszej odsłony Biało - Niebiescy zostali nagrodzeni golem. Po ładnym prostopadłym zagraniu w pole karne, na raty piłkę do siatki rywali wpakował Dawid Kalinowski.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i suwalczanie bardzo szybko próbowali powiększyć przewagę bramkową, która dałaby im większy spokój. Na pochwałę z pewnością zasłużył bramkarz gospodarzy, który pewnie zachowywał się przy dośrodkowaniach, a szczególnie w 65 minucie, gdy zwycięsko wyszedł z pojedynku sam na sam z Dawidem Kalinowskim.

Około 70 minuty Wigry wyprowadziły drugi cios. Do bramki rywala trafił Krzysztof Cudowski, zaliczając debiutanckie trafienie w biało-niebieskich barwach.

Ekipa Wigier nie zwalniała tempa i w 84 minucie znów Biało - Niebiescy cieszyli się z gola. Ładne prostopadłe zagranie w polu karnym otrzymał Radosław Gulbierz (na archiwalnym zdjeciu od lewej), który w stuprocentowej sytuacji wpakował piłkę do bramki na 3:0, ustalając tym samym końcowy rezultat meczu.

Po zwycięstwie w Białymstoku, Biało – Niebiescy mają w dorobku 36 punktów i  awansowali na 4. lokatę w tabeli. W tę niedzielę będą trzymali kciuki za Spartę 1951 Szepietowo, która zmierzy się z liderem z Łomży oraz za KS Śniadowo, grający z trzecim w tabeli Ruchem Wysokie Mazowieckie.

Za tydzień natomiast Wigry podejmą Cresovie Siemiatycze która w tym roku wygrała już dwa mecze – przed tygodniem zaległy z KS Wasilków 3:2, a dzisiaj z Promieniem Mońki 2:0 i oddaliła się od strefy spadkowej.

Adrian Milewski, WD

MOSP Białystok - Wigry Suwałki 0 : 3 (0:1)

Bramki: 0:1 - Dawid Kalinowski 45, 0:2 - Krzysztof Cudowski 70, 0:3 - Radosław Gulbierz 84

Wigry: Piotr Słowikowski - Eduard Serbuł, Jakub Płoszkiewicz, Filip Kozłowski, Kacper Rejterada, Bartosz Gużewski, Radosław Gulbierz, Krzysztof Cudowski, Łukasz Trąbka, Dawid Kalinowski, Mariusz Bucio

Rezerwowi: Patryk Sobolewski - Beniamin Przełomski, Piotr Lipiński, Paweł Fajkowski, Wojciech Milewski, Kacper Babkowski, Paweł Omilianowicz