16.10.2021

Motor Lublin - Wigry Suwałki 1:1. Zabrakło dwóch minut do pierwszego wyjazdowego zwycięstwa

Jeden punkt przywiozą do Suwałk piłkarze Wigier z meczu z walczącym o awans Motorem Lublin. Niestety tylko jeden, bowiem suwalczanie od 19 minuty prowadzili po bramce Kacpra Michalskiego, byli drużyną lepszą, ale stracili bramkę w piątej minucie doliczonego czasu.

Przynajmniej do jutra Biało – Niebiescy będą zajmować już nie 6., a 8. miejsce w tabeli. Tuż przed nimi plasuje się Lech II Poznań, który niespodziewanie ograł 3:2 Chojniczankę Chojnice. Do strefy barażowej wskoczyła Wisła Puławy, która jako pierwsza w tym sezonie pokonała Ruch Chorzów. Przyszły ligowy rywal Wigier – GKS Bełchatów wygrał przed własną publicznością z KKS Kalisz 2:1.

Tylko jednej zmiany w wyjściowym zestawieniu na ten pojedynek dokonał trener Dawid Szulczek. Kontuzjowanego Joao Augusto zastąpił Łukasz Bogusławski, który wraz z Michałem Ozgą i Tomaszem Lewandowskim utworzył trójkę stoperów. Na pozycji napastnika wybiegł Mateusz Sowiński, który z 3 bramkami na koncie jest najskuteczniejszym strzelcem suwalskiej drużyny. Nadal na ławce rezerwowych mecz zaczęli Kamil Adamek i Mariusz Rybicki.

W ekipie Marka Saganowskiego nie zabrakło akcentów dawnych Wigier. W obronie wystąpili Arkadiusz Najemski i Kamil Rozmus, na skrzydle Adam Ryczkowski, a na ławce trenerskiej w roli asystenta zasiada Ariel Jakubowski.

W starciu sąsiadów z tabeli to drużyna Motoru była faworytem do zwycięstwa i o tym, że Wigrom z potencjalnie lepszymi zespołami gra się lepiej widać już było od pierwszych minut, kiedy to dwukrotnie strzałem zza pola karnego postraszył Mateusz Sowiński. Chwilę później po pierwszym rzucie rożnym dla suwalczan i świetnym jego rozegraniu strzał na bramkę oddał Mikołaj Łabojko, ale zmierzającą piłkę w kierunku okienka bramki głową wybił Michał Fidziukiewicz.

W 19 minucie Wigry otworzyły wynik meczu. Kontratak środkiem boiska wyprowadził Denis Gojko, zagrał piłkę do Mateusza Sowińskiego, a ten posłał kapitalne prostopadłe podanie na 16. metr, gdzie do piłki dobiegł Kacper Michalski. Wahadłowy Wigier na pełnym biegu z łatwością minął interweniującego Sebastiana Madejskiego i strzałem do pustej bramki wyprowadził suwalczan na prowadzenie, dopisując sobie trzeciego gola na konto w biało – niebieskich barwach.

Pięć minut później Wigry miały rzut wolny, po którym strącona wcześniej piłka trafiła pod nogi Tomasza Lewandowskiego. Suwalski stoper nie zdołał przyłożyć się do dobrego uderzenia i słaby strzał padł łupem golkipera.

Gospodarze odpowiedzieli uderzeniem z dystansu Tomasza Swędrowskiego, po którym przy słupku interweniował Hieronim Zoch i mocnym, ale niecelnym strzałem Michała Fidziukiewicza.

W drugiej połowie stroną dominującą w posiadaniu piłki byli gospodarze, ale nie potrafili sforsować defensywy Wigier i stworzyć sobie dobrych okazji do zmiany wyniku. Tworzyli je za to wspierani przez grupę kibiców z Suwałk piłkarze Wigier, którzy mogli pokusić się o podwyższenie wyniku.

W 53 minucie gry Denis Gojko wypuścił w uliczkę Mikołaja Łabojko, ale strzał w kierunku bramki świetnie obronił Sebastian Madejski. Kolejna znakomita okazja dla Wigier to ta z 68 minuty, kiedy to Mariusz Rybicki obsłużył prostopadłym podaniem Bartłomieja Babiarza, a strzał suwalskiego kapitana obok leżącego już Madejskiego okazał się minimalnie niecelny.

W 77 minucie zabrakło szczęścia Mateuszowi Sowińskiemu. Ofensywny, dobrze wyszkolony technicznie gracz Wigier minął dwóch rywali i zamiast pokusić się o uderzenie na bramkę postanowił raz jeszcze oszukać Arkadiusza Najemskiego. Niestety, były obrońca Wigier wykazał się większym doświadczeniem i zatrzymał zapędy młodego, wypożyczonego z Korony Kielce pomocnika.

W 81 minucie trener Motoru – Marek Saganowski posłał na plac gry kolejnego napastnika, Krzysztofa Ropskiego i gospodarze nie mając nic do stracenia atakowali niemal całym zespołem. Wigry grały czujnie i każdą próbę wstrzelenia piłki oddalały jak najdalej od własnej bramki.

Arbiter doliczył aż 6 minut i z upływem czasu nic nie wskazywało na to, aby gospodarze dopięli swego. Z akcją pod pole karne Motoru ruszył nawet Elso Brito, ale po stracie futbolówki przez graczy Wigier nie wrócił na swoją pozycję, przez co pędzący na prawej stronie zawodnik lublinian miał sporo miejsca do rozegrania kontrataku. Dośrodkowanie z prawej flanki autorstwa Filipa Wójcika trafiło do nieupilnowanego Krzysztofa Ropskiego, który mocnym strzałem, nie dając Hieronimowi Zochowi szans na udaną interwencję, doprowadził do wyrównania.

W Chorzowie w meczu z Ruchem, gdy Wigry straciły bramkę w doliczonym czasie gry podopieczni Dawida Szulczka stracili jeden punkt, a dziś na stadionie w Lublinie w takich samych okolicznościach dali sobie wyrwać komplet i na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie muszą poczekać do meczu w Poznaniu z rezerwami Lecha.

Zobacz bramki z meczu Motor Lublin - Wigry Suwałki:

Motor Lublin - Wigry Suwałki 1 : 1 (0:1)

Gole: 0:1 - Kacper Michalski 19, 1:1 Krzysztof Ropski 90+5

Żółte kartki: Maksymilian Cichocki, Kamil Rozmus, Arkadiusz Najemski, Ariel Jakubowski (trener) (wszyscy Motor). Sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn). Widzów: 2365.

Motor: Sebastian Madejski - Kamil Rozmus (46. Paweł Moskwik), Tomasz Swędrowski, Maciej Firlej (55. Vitinho), Michał Fidziukiewicz, Maksymilian Cichocki (80. Krzysztof Ropski), Arkadiusz Najemski, Piotr Kusiński, Adam Ryczkowski (71. Filip Wójcik), Piotr Ceglarz, Cezary Polak (46. Damian Sędzikowski)

Wigry: Hieronim Zoch - Kacper Michalski (66. Kamil Adamek), Tomasz Lewandowski, Łukasz Bogusławski (66. Piotr Pierzchała), Michał Ozga, Elso Brito, Mikołaj Łabojko, Bartłomiej Babiarz, Patryk Mularczyk (66. Mariusz Rybicki), Denis Gojko (77. Mikołaj Randak), Mateusz Sowiński (77. Mikołaj Ryndak)

Pozostałe wyniki i pary 13. kolejki

piątek, 15.10.

Znicz Pruszków - Olimpia Elbląg 1 : 1 (1:0)
Gole:
Łukasz Kosakiewicz 40 - Kamil Wenger 79 (z karnego)

Żółte kartki: Maciej Machalski, Marcin Bochenek, Martin Baran, Shuma Nagamatsu – Miłosz Kałahur, Łukasz Sarnowski, Kamil Wenger

Czerwona kartka: Krystian Tabara (Znicz, 68 min.)

sobota, 16.10.

Lech II Poznań - Chojniczanka Chojnice 3 : 2 (2:1)

Gole: Roko Boturina 14, Krystian Palacz 19, Antoni Kozubal 59 – Szymon Skrzypczak 39, Łukasz Wolsztyński 90+3

Żółte kartki: Adrian Laskowski, Krystian Palacz, Antoni Kozubal, Łukasz Norkowski - Michał Mikołajczyk, Mateusz Cegiełka, Damian Brytek, Łukasz Wolsztyński, Sebastian Olszewski

Garbarnia Kraków - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2 : 1 (0:0)

Gole: Wiktor Szywacz 70, Michal Klec 77 - Damian Jaroń 90+1 (z karnego)

Żółte kartki: Mateusz Bartków, Michal Klec, Bartłomiej Purcha – Damian Jaroń

Hutnik Kraków - Stal Rzeszów 1 : 2 (0:1)

Gole: Piotr Stawarczyk 68 (z karnego) - Marcel Kotwica 34, Piotr Głowacki 61

Żółte kartki: Abdallah Hafez, Javier Bernal, Piotr Zmorzyński (Hutnik)

Pogoń Siedlce - Sokół Ostróda 3 : 0 (2:0)
Gole: Robert Majewski 4, Wojciech Trochim 8, Franciszek Wróblewski 87

Żółte kartki: Julien Tardowski - Jakub Żyznowski, Ernest Słupski, Kamil Kurowski, Jan Flak

Czerwona kartka: Jakub Żyznowski (Sokół)

GKS Bełchatów - KKS 1925 Kalisz 2 : 1 (1:0)
Gole: Artur Golański 3 (z karnego), Szymon Sołtysiński 50 – Piotr Giel 74 (z karnego)

Żółte kartki: Szymon Sołtysiński - Filip Kendzia, Daniel Kamiński

Ruch Chorzów - Wisła Puławy 2 : 4 (0:2)

Gole: Daniel Szczepan 62, Bartłomiej Kulejewski 90+4 - Dominik Banach 29, Emil Drozdowicz 34, Kacper Kondracki 76, Bartłomiej Bartosiak 90+5

Żółte kartki: Michał Mokrzycki, Damian Kowalczyk – Łukasz Wiech, Lukáš Kubáň, Dominik Banach

5:29

GKS Bełchatów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe.

6 goli – Damian Michalik (Stal Rzeszów),

5 goli – Tomasz Foszmańczyk (Ruch Chorzów), Mariusz Gabrych (Znicz), Piotr Giel (KKS 1925 Kalisz), Wojciech Łuczak (Radunia), Andreja Prokić (Stal Rzeszów), Szymon Skrzypczak (Chojniczanka Chojnice),

4 gole – Jean Franco Sarmiento (Pogoń Grodzisk Mazowiecki), Maciej Górski (Pogoń Siedlce), Łukasz Janoszka (Ruch Chorzów), Wojciech Kalinowski (Pogoń Grodzisk Mazowiecki), Patryk Małecki (Stal Rzeszów), Artur Pląskowski (Chojniczanka),