04.09.2017

MTB. Sukcesy kolarzy w Siemiatyczach i Gałkowie [zdjęcia].

Woda z góry, woda z dołu, rozmokłe podłoże w Siemiatyczach, kręte leśne drogi i polodowcowe głazowisko w Gałkowie, to, obok rywali, przeszkody z jakimi w miniony weekend zmagali się suwalscy kolarze. Zmagali z sukcesami...

Po raz kolejny w sezonie 2017 pogoda nie była łaskawa dla peletonu Maratonów Kresowych. Na początek sezonu w Mielniku dostali w prezencie od natury deszcz ze śniegiem i temperaturę 3 st C, na poprzednim etapie w Narewce przedzierali się przez błoto sięgające osi suportu, które było skutkiem ulewnych deszczy.

Tym razem w Siemiatyczach wytrzymałość kolarzy sprawdził deszcz, intensywnie padający na całej trasie. Jednak 11 zawodników i 1 zawodniczka MTB Suwałki może zaśpiewać ze Sztywnym Palem Azii ... „jesteśmy nieprzemakalni”. Jakby za mało było wody lejącej się z góry, to jeszcze od dołu dwukrotnie kolarze musieli pokonać szeroką na 6-7 m i głęboką aż kolan, rzeczkę.

W sumie trasa bardzo ciekawa, z licznymi podjazdami, wiele trudnych zakrętów, a do tego bardzo śliska, rozmokła nawierzchnia dróg po których ścigali się kolarze dały mocno w kość  nie tylko im, ale także ich rowerom, a szczególnie napędom.

Tym razem podium i medal tylko jeden, ale za to złoty zdobyty przez Małgorzatę Walendzewicz, która triumfowała w półmaratonie kat. Fit K5

Natomiast w niedzielę, 6 zawodników MTB Suwałki wzięło udział w 8 etapie Mazury MTB w Gałkowie w „ Wyścigu szlakiem Starowierców”.
Gałkowo słynie ze stadniny koni Państwa Ferenstein oraz XIX-to wiecznego Dworu Łowczego Potockich. Na dziedzińcu Dworu umiejscowiony był start i meta zawodów.Zawodnicy na dystansie hobby mieli do pokonania pętlę o długości 29 km. Dystans półmaraton pokonywał tę pętle x 2, czyli 58 km.

Trasę poprowadzono  na terenie Puszczy Piskiej. Szybkie, a kręte leśne drogi pozwalały zawodnikom znaleźć swoje miejsce w szeregu, a na polodowcowym głazowisku możliwośc sprawdzenia swouch umiejętności technicznych. Rock arena była nie lada wyzwaniem, ale właśnie po takie wyzwania przyjeżdża się na Mazury MTB. Jeśli ktoś narzeka na płaskie i nudny cykle MTB, polecamy udział w MTB Mazury! Naprawdę warto!

Na dystansie Hobby ( 29 km):Mirosława Żebrowska zajęła 2 miejsce w kat. HK4Andrzej Bąkała zajął 2 miejsce w kat. HM6Tomasz Modzolewski zajął 9 miejsce w kat. HM3

Na dystansie Półmaraton (58 km): Klaudia Ostrowska zajęła 1 miejsce w OPEN Kobiet oraz 1 miejsce w kat. PK 3Krzysztof Żebrowski zajął 5 miejsce OPEN Mężczyzn oraz 1 miejsce w kat. PM 1, zaś Sylwester Szymański zajął 3 miejsce w kat. PM 5

Teraz kolarze muszą szybko doprowadzić rowery do pełnej sprawności, bo już w sobotę, 9 września, w Szelmencie zdobywać będą Jesionową Górę.Natomiast w niedzielę, 10 września,  gospodarzem XV etapu Maratonów Kresowych będą Suwałki.