06.07.2015

MTB. Triumf Klaudii Ostrowskiej w Pograniczu nad Gaładusią [zdjęcia]

Zawodniczka MTB Suwałki Klaudia Ostrowska wygrała półmaraton (42 km) rozgrywany w ramach zawodów kolarskich MTB „Pogranicze nad Gaładusią”. Było to czwarte w tym sezonie zwycięstwo suwalczanki.

Trasa, ze startem i metą w Sejnach, prowadziła wokół granicznego jeziora Gaładuś. Kolarze rywalizowali na trzech dystansach – 78 km (maraton), 42 km (półmaraton) i 11 km (mini), ale ich najgroźniejszym rywalem był upał. W czasie zawodów temperatura sięgała aż  + 35 stop. C.

K. Ostrowska wygrała zdecydowanie rywalizację kobiet w kat. open i Fit. W kat. super Fib trzecia była Małgorzata Walendzewicz, a czwarta Anna Taraszkiewicz.

W rywalizacji mężczyzn w Sejnach pierwsze podium „zaliczył” Piotr Wasilewski – trzeci w półmaratonie w kat. junior. N atej samej trasie, ale w kat. Super Weteran drugie miejsce wywalczył Dariusz Klin, a w MK Wetaran czwartą lokatę zdobył Eugeniusz Wawrzyn.

Najmłodsi rywalizowali na 11 km trasie MINI. W kat. żaków drugi był Michał Tasior, a w kat. dzieci trzeci Maciej Tasior, a piąty Mateusz Wawrzyn.

Rafał Wawrzyn wywalczył trzecie miejsce w kategorii dzieci młodsze wśród chłopców, a w tej samej kategorii wiekowej w rywalizacji dziewczynek piąta był Lena Szostak.

Po wyścigu przedszkolaków na najniższym stopniu podium stanął 4-letni Mateusz Bobrowski.

- Wyścigowy początek wakacji był dla zawodniczek i zawodników z Klubu Rowerowego MTB Suwałki bardzo udany – po zawodach w Sejnach mówił Stanisław Kamiński. - Obok pewnych punktów w naszej drużynie pojawiają się nowe osoby, które coraz lepiej odnajdują się na trasie i notują coraz lepsze wyniki. Cieszy również dobry występ najmłodszych kolarzy, którzy w czasie wakacji będą mieli więcej czasu na treningi, a ich  zobaczymy podczas kolejnych startów.