07.09.2016

MTB. Złoto, srebro i cztery raz brąz suwalskich kolarzy [zdjęcia]

Ze złotym medalem Klaudii Ostrowskiej, srebrnym Krzysztofa Żebrowskiego i czterema brązowymi krążkami z rozegranych w Siemiatyczach trzynastych już zawodach z cyklu Maratony Kresowe, będących jednocześnie mistrzostwami województwa podlaskiego wrócili zawodnicy MTB Suwałki.

Najmłodszy reprezentant suwalskiego klubu Mikołaj Szeliga, na dystansie mini brązowy medal przegrał o ... 1 (słownie: jedną) sekundę i uplasował się na miejscu ... 9.  (na 62 startujących).W kategorii junior (66 km) 2, lokatę w klasyfikacji generalnej dystansu maraton wywalczył Krzysztof Żebrowski.

Pozostali zawodnicy klubu ścigali się w półmaratonie. Najliczniej obsadzony dystans reprezentowało 8 mężczyzn oraz 4 kobiety.

Grzegorz Ślinko – 46 miejsce w kategorii Master

Nagrodę specjalną czyli dyplom oraz medal za postawę fair-play na zawodach w Supraślu dostał Zenon Malinowski, który na trasie pomógł koleżance klubowej Małgorzacie.

We wrześniu zawodnicy biorący udział w dwóch cyklach tj. Maratony Kresowe i MTB Mazury mają zawody w każdą niedzielę miesiąca oraz oficjalne zakończenie sezonu 1 października w Gołdapi.