09.03.2015

Na szczycie ekstraklasy badmintona: złoty set dla SKB Litpol-Malow

W najciekawszym meczu rozegranej w Białymstoku II rundy ekstraklasy badmintona obrońcy mistrzowskiego tytułu SKB Litpol-Malow po remisie 3:3 w złotym secie pokonali aktualnych wicemistrzów kraju Hubal Białystok. Hitem tego meczu był występ w barwach mistrzów kraju Indonezyjki Febby Angguni i jej singlowy pojedynek z grającą w Hubalu Białorusinką Alesją Zajtcevą.

Azjatka nie dała żadnych szans Alesji, z którą nie jest w stanie wygrać żadna z polskich zawodniczek. Może nie sensacją, ale niespodzianką dużego kalibru była porażka suwalskiego debla Adam Cwalina/Łukasz Moreń.

A tak mecz Hubal – SKB Litpol-Malow relacjonuje portal Hubala:

W drugim dniu wszyscy czekaliśmy na tylko jeden pojedynek: Suwałki-Białystok. I faktycznie atmosferę tego spotkania było widać i czuć wszędzie. Nikt nie reagował na drugi  toczący się obok pojedynek, którego stawką była gra o brązowy medal.

Trener Grzegorzewski wycofał naszą rakietę Nr 1 Adriana Dziółkę z gier pojedynczych  i na pierwszy rzut delegował Michała Rogalskiego. Choć wiele wymian było zaciętych, to Hubalczyk wygrał pewnie. Obejmujemy prowadzenie z Suwałkami 1:0.

Druga gra pojedyncza, to oczekiwany pojedynek suwalskiej Indonezyjki Febby Angguni z białostocką Białorusinką Alesią Zajtsavą. Hubalka nie potrafiła sprostać niezwykle sprawnej rywalce i niepodziewanie łatwo przegrała do 11 i 14. Alesia ma nad czym się zastanawiać, ale w majowym finale nie jest bez szans. Stan meczu 1:1.

Kolejne pojedynki, to dwie gry podwójne. Dziewczyny z Białegostoku wysoko postawiły poprzeczkę Suwałczankom, ale nieznacznie przegrały. Panowie natomiast sprawili ogromną sensację pokonując Suwałczan, parę gdzieś łącznie z 25 miejsca rankingu światowego, po znakomitym meczu minimalnie, ale pewnie. Stan pojedynku 2:2.

Gra mieszana była bez historii. Hubalczycy po przegranym pierwszym secie na przewagi, w drugim nie mieli nic do powiedzenia. Stan meczu 2:3 dla Suwałk.

Ostatni pojedynek, gra pojedyncza mężczyzn, to gra kontrolowana przez Mateusza Dubowskiego. Hubalczyk momentami świetnie rozgrywał rywala, ale momentami miał przestoje. Po meczu powiedział: "Chcieliście emocji, musiałem je wam dać". Mamy remis 3:3.

Złoty set: Białystok odrzuca grę pojedynczą kobiet, Suwałki singla męskiego, Białystok grę mieszaną, Suwałki debla mężczyzn. W Dniu Kobiet gramy debla dziewcząt. Suwałczanie desygnują Angguni/Augustyn, Hubal Piotrowską/Tarasewicz. Tym razem nasze panie przegrały, a SKB Litpol Malow Suwałki drugi raz wygrał z UKS Hubal Białystok.

Nie ulega wątpliwości, iż Hubalczycy w finale nie są na straconej pozycji. Wzmocnienie Ziębą i Mateusiakiem, jeżeli para ta będzie w odpowiedniej dyspozycji, uczyni mecz niezwykle atrakcyjnym i tytuł może także pojechać do Białegostoku. Za 2 miesiące wszystko stanie się jasne.