We wtorek, 24 lutego odbył się finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców rocznika 2011-2012 województwa podlaskiego.
Zwyciężyli młodzi koszykarze ze Szkoły Podstawowej nr. 9 w Białymstoku. W pierwszym meczu zdecydowanie pokonali drużynę Szkoły Podstawowej z Puńska im. Dariusa i Girėnasa, a w walce o pierwsze miejsce wybrali ze Szkołą Podstawową nr 53 z Białegostoku.
O miejsce na podium walczyły dwie drużyny z litewskich szkół z Puńska i Sejn. Chłopcy ze Szkoły Podstawowej im.Dariusa i Girėnasa w Puńsku pokonali koszykarzy ze Szkoły Podstawowej „Żiburis” w Sejnach i zajęli trzecie miejsce. Najlepszym zawodnikiem w drużynie z Puńska został Gytis Uzdila, a w Žiburis Lukas Aleksa.
Gratulujemy obu drużynom i ich trenerom, wszak w igrzyskach zmagali się z koszykarzami z o wiele większych miejscowości.
Klasyfikacja końcowa chłopców urodzonych w 2011 – 2012 w koszykówce
1. SP 9 Białystok
2. SP 53 Białystok
3. Szkoła Podstawowa im. Dariusa i Girėnasa w Puńsku
4. Szkoła Podstawowa Żiburis w Sejnach
WYG
źródła i fot: Koszykówka Puńsk;SP nr 9 Białystok








