25.02.2026

Najmłodsi koszykarze z Puńska na III, a z Sejn – na IV miejscu w województwie [zdjęcia]

We wtorek, 24 lutego odbył się finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców rocznika 2011-2012 województwa podlaskiego.

Zwyciężyli młodzi koszykarze ze Szkoły Podstawowej  nr. 9 w Białymstoku. W pierwszym meczu zdecydowanie pokonali drużynę Szkoły Podstawowej z Puńska im. Dariusa i Girėnasa, a w walce o pierwsze miejsce wybrali ze Szkołą Podstawową nr 53 z Białegostoku.

O miejsce na podium walczyły  dwie drużyny z litewskich szkół z Puńska i Sejn. Chłopcy ze Szkoły Podstawowej im.Dariusa i Girėnasa w Puńsku pokonali koszykarzy ze Szkoły Podstawowej „Żiburis” w Sejnach i zajęli trzecie miejsce. Najlepszym zawodnikiem w drużynie z Puńska został Gytis Uzdila, a w Žiburis Lukas Aleksa.

Gratulujemy obu drużynom i ich trenerom, wszak w igrzyskach zmagali się z koszykarzami z o wiele większych miejscowości.

 Klasyfikacja końcowa chłopców urodzonych w 2011 – 2012 w koszykówce

1. SP 9 Białystok

2. SP 53 Białystok

3. Szkoła Podstawowa im. Dariusa i Girėnasa w  Puńsku

4. Szkoła Podstawowa Żiburis  w Sejnach

WYG

źródła i fot: Koszykówka Puńsk;SP nr 9 Białystok

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.22.2026 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2226 4.3080
USD 0.00% 3.6134 3.6864
GBP 0.00% 4.8314 4.9290
CHF 0.00% 4.5222 4.6136
Dodaj nowe ogoszenie