12.09.2016

Narciarstwo wodne. Czeszka i Polak triumfowali w Szelmencie

Trzy dni (9-11.09.) w WOSiR Szelment 43 zawodników z Polski i Czech zacięcie rywalizowało w Grand Prix Pucharu Europy i Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem. To była pierwsza tak duża impreza na wodach jez. Szelment Wielki.

Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: skokach, jeździe figurowej i slalomie. W kategorii open overall zwyciężyli Czeszka Andrea Splichalova i Polak Krzysztof Bernatowicz.

Na uwagę zasługuje bardzo udany debiut w  tak dużej imprezie zawodników  WOSiR Szelment: Mariusza Krzywickiego, który zdobył sześć brązowych medali (jazda figurowa, slalom oraz overall – Mistrzostwa Polski plus Grand Prix Europy) oraz dwa srebra w skokach. Natomiast Adam Sadowski wywalczył dwa srebra w slalomie.

Najmłodszy uczestnik miał 5,5 roku a najstarszy 56 lat. Zawody sędziowali arbitrzy z Czech, Białorusi i Polski.

Wszystkim zawodnikom i sędziom bardzo spodobał się akwen i wciąg nart wodnych WOSiR Szelment. Będzie to dodatkowy atut przy organizacji tego typu imprez w przyszłym sezonie.