22.06.2016

Niespełniony sen Pomorzanki

W pierwszym meczu barażowym o IV ligę wicelider gr. II podlaskiej klasy okręgowej Pomorzanka Sejny, przegrał u siebie 0:3 z 12. zespołem IV ligi Puszczą Hajnówka. Rewanż w niedzielę o godz. 13:00 w Hajnówce.

- Nie ma co ukrywać, Puszcza była zespołem lepszym, dojrzalszym i wygrała zasłużenie – tak mecz podsumował Wojciech Milewski, trener Pomorzanki. – Zobaczyliśmy ile nam jeszcze brakuje do tego, żeby grać w IV lidze. W rewanżu postaramy się zaprezentować jak najlepiej, a jeśli przegramy to z honorem.

Tylko pierwszych 10. minut należało do gospodarzy. Później inicjatywę przejęli lepsi piłkarsko, bardziej wybiegani goście i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 21. minucie, po składnej akcji, prowadzenie dla Puszczy zdobył Sokół. Goście kontrolowali grę, a ataki Pomorzanki rozbijały się na pewnie grającej defensywie.

Po zmianie stron gospodarze starali się wyrównać, ale w 51. min. kapitalnym strzałem z ok. 20 m popisał się Janik, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. W 62 min. za dyskusje z sędzią czerwoną kartką ukarany został Adrian Żyliński, a sześć minut później wynik meczu na 3:0 dla gości ustalił Langa wykorzystując sytuację sam na sam z Balewiczem.

Pomorzanka Sejny – Puszcza Hajnówka 0:3 (0:1)

Gole: Sokół 21., Janik 53., Langa 68.

Czerwona kartka: A. Żyliński (Pomorzanka, 62., za niesportowe zachowanie)

Sędziował: Łukasz Sikora (Kolno)

Widzów ok. 300

Pomorzanka: Balewicz – Miszkiel (65. Kowalewski), Dochód, A. Żyliński, Łukowski, Krachało (81. Żukowski), Saładonis (55. Anuszkiewicz), Zawadzki, Leszczyński, Tarlecki, M. Żyliński (70. Kunicki)

Puszcza: Aleksiejczuk – Kitel, Sipko, Leśniewski, Jędras, Langa, Hudoń, Milcz, Janik, Czurak (70. Ojdana), Sokół (68. Czerniawski)