31.08.2020

Okręgowa piłka. Pierwszy punkt Wigier II, porażka Sparty, remisy Pomorzanki i Polonii Raczki

Po czterech z rzędu porażkach ligowych i jednej pucharowej, pierwszy punkt zdobyły rezerwy suwalskich Wigier. W wyjazdowym meczu IV ligi zremisowały 3:3 za Sokołem Sokółka.

Prowadzeni przez Mariusza Cieślukowskiego juniorzy, wzmocnieni zawodnikiem pierwszej drużyny Bartoszem Gużewskim, mogli ten mecz wygrać. Szybko, w 4 minucie objęli prowadzenie po strzale Gabriela Romatowskiego, po 20 minutach, kiedy gola dołożył Jakub Kunicki było już 2:0 dla gości.

Młodzi suwalczanie nie dali jednak rady zatrzymać najlepszego piłkarza Sokoła Mateusza Łabieńca, który popisał się hat-trickiem, a zwycięstwo dali sobie wydrzeć w doliczonym czasie.

Jeszcze przed przerwą Mateusz Łabieniec strzelił bramkę na 1:2, a 20 minut przed końcem doprowadził do wyrównania. Wigry II raz jeszcze wyszły na prowadzenie. W 90 minucie do bramki gospodarzy trafił Sebastian Zackiewicz.  Sędzia przedłużył spotkanie i w 92 minucie Mateusz Łabieniec ustalił wynik meczu.

W innym czwartoligowym spotkaniu Sparta Augustów uległa 1:3 Sparcie Szepietowo. Podobnie jak to było w Sokółce, po 20 minutach 2:0 prowadzili goście. Kontaktową bramkę w 65 minucie zdobył Dawid Dorochowicz, ale 10 minut przed końcem było już 3:1 dla przyjezdnych.

Po 5 kolejkach Sparta Augustów z dorobkiem 3 punktów zajmuje 14. Miejsce, a Wigry II Suwałki są przedostatnie.

Sokół 1946 Sokółka – Wigry II Suwałki 3:3 (1:2)

Bramki: 0:1 – Gabriel Romatoski 4, 0:2 – Jakub Kunicki 21, 1:2 – Mateusz Łabieniec 33, 2:2 – Mateusz Łabieniec 72, 2:3 – Sebastian Zackiewicz 90, 3:3 – Mateusz Łabieniec 90+2.

Wigry II: Piotr Słowikowski – Tomasz Rytelewski, Jakub Kunicki, Christian Suski, Wojciech Łada, Bartosz Gużewski (60 Filip Kozłowski), Jakub Świątek (60 Dominik Górny), Gabriel Romatowski, Adam Czaplicki (60 Tomasz Abramowicz), Artur Sawicki, Sebastian Zackiewicz.

Sparta Augustów – Sparta Szepietowo 1:3 (0:2)

Bramki: 0:1  Karol Pruszyński 10, 0:2 – Karol Pruszyński 21, 1:2 – Dawid Dorochowicz 65, 1:3 – Jakub Judzicki 80.

Sparta Augustów: Damian Wróblewski (46 Michał Jurewicz) – Paweł Sakowicz, Adam Salik, Dawid Masiejczyk, Konrad Kopiczko (60 Michał Dzienis), Rafał Szybajło, Mateusz Przemielewski, Dawid Dorochowicz, Piotr Chabasiński, Kacper Sałata (80 Maksymilian Klekotko), Olgierd Salik.

pauzuje: Warmia Grajewo.

W klasie okręgowej Pomorzanka Sejny podzieliła się punktami z Czarnymi Czarna Białostocka. Drużyna Andrzeja Spury z 7 punkami na koncie zajmuje 9. Miejsce. Liderem jest KS Grabówka z kompletem 15 punktów.

Pomorzanka Sejny – Czarni Czarna Białostocka 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 – Bartłomiej Żuberek 7, 1:1 – Paweł Kuklewicz 54.

Pomorzanka: Patryk Sobolewski -  Robert Dochód, Zbigniew Zawadzki, Adam Miszkiel, Patryk Ludorf, Piotr Leszczyński, Paweł  Kuklewicz (60 Kacper Laser), Jakub Kowalewski, Łukasz Karłowicz (85 Maksymilian Milanowski), Kuba Januszewicz (57 Dominik Skupski), Adrian Łejmel.

Rudnia Zabłudów - Jasion Jasionówka  18:00

W klasie A wyjazdową wygraną z Jastrzebiem Knyszyn w ostatniej chwili pozwoliła sobie wydrzeć Polonia Raczki. Zespól Mariusza Zalewskiego prowadził 2:1 do 93 minuty, w której do remisu doprowadził Krystian Czerech.

W tabeli z kompletem 6 punktów prowadzą Grab Janówka i KS II Wasilków. Polonia jest 3. – 4 punkty.

Jastrząb Knyszyn – Polonia Raczki 2:2 (1:1)

Bramki: 1:0 – Mateusz Okrasiński 33, 1:1 – Sebastian Jankoski 43, 1:2 – Michał Naruszewicz 72, 2:2 – Krystian Czerech 90+3.

Polonia: Piotr Kareło – Szymon Grzędziński, Marcin Świeżyński, Jarosław Michałowski, Filip Szyłak, Jan Naruszewicz (80 Marcin Sadowski), Michał Naruszewicz, Michał Gieniul (22 Kacper Jacewicz), Kacper Galicki, Sebastian Jankowski.