28.04.2024

Okręgowa piłka. Pomorzanka ograła wicelidera i goni dołującą Spartę, przegrała Polonia Raczki [foto]

Sparta Augustów u siebie przegrała z liderem klasy okręgowej, Turośnianką Turośń Kościelna 1:5. Sympatyczną niespodziankę sprawiła za to Pomorzanka Sejny, która wygrała z wiceliderem, Orłem Kolno 2:1.

Sparta zawodzi tej wiosny, przed starciem z liderem poniosła cztery porażki. W minioną sobotę próbowała się przełamać, ale udawało się jej to tylko w pierwszej połowie. Prowadzenie dla augustowian już w 2 minucie zdobył Kacper Grycan i do przerwy było 1:0. Zaraz po zmianie stron, w 48 minucie wyrównał były piłkarz ekstraklasowej Jagiellonii, a także Wigier Suwałki Karol Mackiewicz, a minutę później drużyna Rafała Harasima przegrywała 1:2. Kolejne gole dla gości padły w 74, 84 i 88 minucie.

Sparta ma 37 punktów, jest 8. w tabeli i już tylko o 3 oczka wyprzedza Pomorzankę Sejny, która w roli gospodarza występuje w Augustowie. Jej trener, Karol Piaścik w niedzielę stanął w bramce i poprowadził podopiecznych do wygranej z wiceliderem. Do przerwy było 0:0. Na 1:0 już w 47 minucie strzelił Krzysztof Wojnowski, ale po godzinie gry był remis. Zwycięstwo Pomorzance dopiero w 8 minucie doliczonego czasu dał gol Wojciecha Mickiewicza.

Pomorzanka następny mecz rozegra już w ten wtorek, 30 kwietnia o godz. 17:00 w Gródku. Sparta Augustów w niedzielę, 5 maja o 16:00 zmierzy się z Biebrzą w Goniądzu.

W A klasie kiepską wiosnę notuje targana kontuzjami i problemami kadrowymi Polonia Raczki. W niedzielę drużyna Jarosława Michałowskiego, która do rundy wiosennej przystępowała z pozycji wicelidera, poniosła trzecia porażkę z rzędu, na własnym boisku przegrała z Jastrzębiem Knyszyn 4:5 (na zdjęciach) i spadła na 4. miejsce w tabeli.

Spotkanie zaczęło się obiecująco dla zespołu z Raczek. Pierwszy gol dla Polonii padł już w trzeciej minucie meczu. Bramkarza knyszynian pokonał Damian Ostaszewski. Na 2:0 podwyższył Marcin Sadowski. W 20 i 45 minucie meczu padły jednak bramki dla gości.

W drugiej połowie Jastrząb wyszedł na prowadzenie, ale już po dwóch minutach znów był remis, bo trzeciego gola dla Raczek strzelił Michał Naruszewicz. Nie minęło pięć minut, a knyszynianie znów strzelili bramkę, potem kolejnego gola dla Polonii wbił ponownie Michał Naruszewicz. Ostateczny głos należał jednak do przyjezdnych. Polonia, u której zawiodła skuteczność, przegrała 4:5.

Porażki poniosły też dwie kolejne drużyny z naszego regionu występujące w I grupie A klasy. Verta Suwałki na wyjeździe uległa liderowi, Warmii II Grajewo 0:3 i jest 7. w tabeli, a ostatni Grab Janówka przegrał z wiceliderem, Narwią Choroszcz 0:2.

W najbliższą sobotę, 4 maja o 14:00 na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Suwałkach w derbach Verta podejmie Polonię Raczki. Równocześnie na wyjeździe Grab Janówka będzie walczył z Wissą II Szczuczyn.