Po przykrych wpadkach, po których straciła nadzieje na awans do IV ligi, przełamała się Sparta Augustów.
Drużyna Rafała Harasima w niedzielę na wyjeździe pokonała Biebrzę Goniądz 2:0. Pierwszego gola już w 2 minucie zdobył Michał Dzienis, a wynik strzałem z rzutu karnego w 30 minucie ustalił Fedir Maslov. Sparta z dorobkiem 40 punktów zajmuje 7. miejsce w tabeli. Na sześć kolejek przed końcem coraz bliżej awansu są wicelider, Orzeł Kolno – 54 punkty i lider, Turośnianka Turośń Kościelna – 60 punktów.
Drugi zespół z naszego regionu w klasie okręgowej, Pomorzanka Sejny swój mecz grała już w miniony wtorek. Zespół Karola Piaścika na wyjeździe przegrał z GKS Gródek 1:2. Honorową bramkę dla Pomorzanki, która zgromadziła 34 punkty i jest 9. w tabeli, zdobył Maciej Szydłowski.
W Grupie I A Klasy doszło do derbów. W sobotę na bocznym boisku przy ul. Zarzecze Verta Suwałki przegrała z Polonią Raczki 0:2. Bramki dla zespołu Jarosława Michałowskiego zdobyli Mateusz Burzycki i Michał Naruszewicz. Po trzech kolejnych porażkach, to pierwsze zwycięstwo Polonii tej wiosny. Drużyna z Raczek jest trzecia w tabeli, do liderującej Warmii II Grajewo traci 7 punktów, a Verta Suwałki zajmuje 7. miejsce.
Ostatni w tabeli A klasy jest Grab Janówka, który na wyjeździe przegrał z Wissą II Szczuczyn 1:4.
WD
Fot. Polonia Raczki